mind
Порошенко запросить на Донбас експертів ООН, щоб оцінити умови для введення миротворців

Порошенко запросить на Донбас експертів ООН, щоб оцінити умови для введення миротворців

Понад 40 країн світу готові брати участь у миротворчій операції в Україні

Порошенко запросить на Донбас експертів ООН, щоб оцінити умови для введення миротворців
Facebook Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко оголосив, що попросив генсека ООН Антоніу Гуттеріша направити на Донбас місію для оцінки умов для введення миротворців.

«Ми готові, як тільки Росія прийме позицію всього світу, негайно виносити це питання на голосування в Раду безпеки ООН. Багато членів Ради безпеки готові підтримати узгоджений проект», – сказав він в інтерв’ю українським телеканалам, яке транслював «Прямий».

Президент Порошенко зазначив, що ООН має оцінила вартість, чисельність, терміни розгортання, умови місії.

«Оціночна місія може приїхати без рішення Радбезу ООН, але загалом я роблю все можливе, щоб ми розгорнули цю місію в 2018 році», – уточнив він.

Також глава держави заявив, що брати участь у миротворчій операції на Донбасі готові понад 40 країн. Він зазначив, що питання миротворців є ключовим для України.

«Півтора роки тому світ слухати не хотів про миротворців – вони казали, що це дуже дорого, це кілька мільярдів доларів... ніхто не поїде в Україну для того, щоб допомогти Україні встановити мир і повернути окуповані росіянами землі під український суверенітет», – сказав Порошенко.

Також український президент анонсував завершення режиму АТО на Донбасі 30 квітня. Про те, що режим АТО в Донбасі замінюється на «операцію об'єднаних сил» під керівництвом військових, він оголосив в березні.

Нагадаємо, Порошенко заявив, що час уже Україні офіційно вийти з СНД, і доручив відповідним органам розробити проект рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті