mind
Як відреагувала міжнародна спільнота на ракетний удар США та їх союзників по Сирії

Як відреагувала міжнародна спільнота на ракетний удар США та їх союзників по Сирії

Канада, Іспанія, Ізраїль, НАТО та ЄС підтримали удар по Сирії, Іран назвав лідерів США, Британії та Франції злочинцями

Як відреагувала міжнародна спільнота на ракетний удар США та їх союзників по Сирії
фото з twitter.com/sashakots

Ряд країн та ЄС висловили свою підтримку завданню ракетного удару США та їх союзниками по Сирії, Іран виступив проти та назвав цю атаку «злочином», а лідерів США, Об’єднаного Королівства та Франції «злочинцями». Про це повідомляє The Guardian.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер опублікував заяву, в якій стверджує, що використання хімічної зброї є «неприпустимим за будь-яких обставин».

«…використання хімічної зброї є неприпустимим за будь-яких обставин і має бути засуджено найбільш рішучим чином. Міжнародна спільнота несе відповідальність за виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто стоїть за нападами із застосуванням хімічної зброї». – йдеться у заяві.

За його словами, сирійський режим вже не вперше застосовував хімічну зброю проти мирного населення, «але цей має стати останнім».

Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, заявив, що підтримує дії США, Британії та Франції.

«Це зменшить спроможність режиму щодо подальших нападів на людей в Сирії за допомогою хімічної зброї. НАТО послідовно засуджує тривале використання Сирією хімічної зброї, яке порушує міжнародні норми та угоди… НАТО вважає використання хімічної зброї загрозою для міжнародного миру та безпеки та дотримується думки, що важливо захищати Конвенцію про хімічну зброю. Такі дії потребують колективного та ефективного реагування зі сторони міжнародної спільноти».

Ізраїль заявив, що удар по Сирії є важливим сигналом для Ірану, Сирії та ліванської бойової групи «Хезболла».

«Використання хімічної зброї перетинає червону лінію, людство цього більше не може терпіти», – сказав Йоав Галлант, член кабінету міністрів прем’єр-міністра країни Біньяміна Нетаньяху.

«Американська атака є важливим сигналом до осі зла – Ірану, Сирії та «Хезболли», – додав він.

Міністерство закордонних-справ Іспанії назвало удар по Сирії «законною та пропорційною» відповіддю на застосування сирійським режимом хімічної зброї проти цивільного населення.

«Напад із застосуванням хімічної зброї є злочином проти людства, – йдеться у заяві. – Ті, хто несе відповідальність за цей та попередні напади, мають бути притягнуті до відповідальності».

Іспанський уряд заявив, що тільки політичний перехід під контролем ООН призведе до миру в Сирії.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив свою підтримку діям США, Британії та Франції.

«Канада рішуче засуджує використання хімічної зброї під час нападу на Східну Гуту в Сирії минулого тижня.  – зазначив він. – Канада підтримує рішення США, Об’єднаного Королівства та Франції застосувати заходи по зниженню спроможності режиму Асада здійснювати напади із застосуванням хімічної зброї проти власного народу».

Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаманеі, союзник Башара Асада, засудив напад під керівництвом США на Сирію та назвав лідерів трьох країн, які брали в ньому участь злочинцями.

«Я чітко заявляю, що президент США, президент Франції та прем’єр-міністр Великобританії є злочинцями та скоїли злочин», – сказав він.

Міністерство закордонних справ Тегерана також заявило, що «агресія є порушенням міжнародного права та нехтуванням права Сирії на національний суверенітет та територіальну цілісність», – повідомляють іранські ЗМІ.

«Спираючись на релігійні, правові та етичні норми, Іран рішуче виступає проти будь-якого застосування хімічної зброї, але в той час рішуче засуджує створення виправдань для вторгнення в незалежну країну». – йдеться у заяві МЗС Ірану.

Нагадаємо: в ніч на 14 квітня США, Британія та Франція здійснили ракетний удар по об’єктам виробництва та зберігання хімічної зброї у Сирії у відповідь на застосування такого типу зброї військами Асада проти мирного населення.

Посол РФ в США заявив, що Росія не залишить цю атаку без наслідків. Президент РФ Владімір Путін назвав цю подію актом агресії та повідомив, що скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті