mind
У Китаї дозволили тестувати безпілотні авто на дорогах по всій країні

У Китаї дозволили тестувати безпілотні авто на дорогах по всій країні

Влада провінцій та міст самостійно прийматиме рішення щодо випробувань автономних авто на дорогах загального користування з травня 2018 року

У Китаї дозволили тестувати безпілотні авто на дорогах по всій країні
Фото Shutterstock

Міністерство транспорту Китаю разом з іншими органами влади заявило, що з наступного місяця регіональна влада усіх провінцій та міст матиме право дозволяти запуск безпілотних авто на дороги загального користування. Про це повідомляє Quartz.

До цього всього в декількох містах, зокрема в Пекіні, було дозволено випробовувати автономні автомобілі.

У повідомленні міністерства йдеться, що компанії, які подають заявки на випробування на шляхах загального користування, мають для початку протестувати свої авто на закритих дорогах, а водій повинен мати принаймні 3 роки водійського стажу й весь час перебувати за кермом. Крім того, водій також має бути готовим взяти на себе відповідальність за все, що трапиться під час керування ним безпілотним автомобілем.

Таким чином Китай прискорює підтримку розвитку «розумних транспортних засобів», які, згідно з  новими правилами, визначаються такими, що здатні частково або повністю управлятися самостійно. Для того щоб випустити автономні автомобілі на дороги, нормативна підтримка має неабияке значення.

Тести на шляхах загального користування дозволяють компаніям зібрати більше даних про неочікувані ситуації та покращити керування такими транспортними засобами.

У Китаї кілька великих та малих компаній вперше отримали дозволи на проведення досліджень на дорогах цього року.

Компанія Baidu, китайський аналог Google, тепер може тестувати свої безпілотні авто на системі Apollo на 33 дорогах. Вона сподівається на масове виробництво частково автономних автомобілів під управлінням Apollo вже у 2019 році.

Нагадаємо: компанія Uber призупинила випробування безпілотних автомобілів у всіх містах після загибелі пішохода й ДТП за участю одного з подібних автомобілів.

Поліція дійшла висновку, що ця ДТП, в результаті якої загинула людина, швидше за все була неминучою. Загибла жінка рухалася по проїжджій частині, не дотримуючись Правил дорожнього руху і за межами пішохідного переходу.

Раніше повідомлялося, що в Каліфорнії внесли зміни до ПДР, які дозволяють безпілотним авто їздити дорогами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті