mind
ДФС відкрила платникам податків доступ до Реєстру заблокованих податкових накладних
Спецпроект
Трансформації бізнесу

ДФС відкрила платникам податків доступ до Реєстру заблокованих податкових накладних

Відповідний сервіс ДФС запровадила в Електронному кабінеті

ДФС відкрила платникам податків доступ до Реєстру заблокованих податкових накладних
Фото pixabay.com

Державна фіскальна служба (ДФС) запровадила новий сервіс в Електронному кабінеті – окремий Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), реєстрація яких зупинена. Про це йдеться в повідомленні на сайті ДФС.

Реєстр розміщено у відкритій частині Електронного кабінету. 

«Пошук інформації в реєстрі здійснюється за такими фільтрами: «Індивідуальний податковий номер», «Номер ПН/РК», «Дата складання ПН/РК», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у реєстрі відображається інформація щодо ПН/РК, реєстрація яких зупинена та за якими прийнято рішення відповідними комісіями, а також розпочато процедури адміністративного та судового оскарження.

Як зазначається, реєстр функціонує в тестовому режимі протягом місяця з дня набрання чинності Порядком зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), згідно з постановою Кабінету міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Електронний кабінет було доопрацьовано в частині формування у відкритому доступі окремого реєстру, відповідно до пункту 8 зазначеного вище порядку.

Раніше в ДФС зазначали, що нова система блокування ПН/РК, яку ДФС презентувала 21 березня 2018 року, в десятки разів зменшить кількість зупинених документів завдяки збільшенню етапів перевірки з 2 до 4, уточненню критеріїв перевірки, введенню двох рівнів прийняття рішення щодо ПН та відведення на це 5-денного терміну.

Нагадаємо: згідно з законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», з 1 січня 2018 року призупинено на два місяці дію механізму блокування ПДВ-накладних. До 1 березня 2018 року Кабінет міністрів мав розробити нові критерії, після чого система мала відновити свою роботу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті