Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних з Олександром Януковичем

Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних з Олександром Януковичем

Відповідні арешти стосувалися справи про заволодіння державними коштами через регіональні відділення «Укрзалізниці»

Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних з Олександром Януковичем
Фото: Shutterstock

Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов'язаних з Олександром Януковичем. Про це з посиланням на рішення Печерського районного суду від 14 лютого цього року пише «Українська правда».

Арешти було накладено у 2015 та 2016 роках. Вони стосувалися справи  про заволодіння державними коштами через регіональні відділення «Укрзалізниці».

За версією слідства, рахунки компаній, створених для легалізації коштів, знаходяться в збанкрутілому Всеукраїнському банку розвитку (ВБР). Банк належить Олександру Януковичу. Слідство вказало 12 фірм, що підконтрольні посадовим особам Олександра Януковича.

Суд скасував арешт рахунків таких фірм: ТОВ «Араней К», «Квардіс Н», «Типікон А», «Вектор-Перспектива», компанія з управління активами «ВБР-ІНВЕСТ», «Ді Соуз», «Мелон 8», «Бенефіт-Консалт» і «Лайтрум».

У попередніх судових рішеннях говорилося, що на рахунки цих компаній імовірні фігуранти злочину перерахували в цілому майже 550 млн грн і більше $27 млн.

Посадові особи Всеукраїнського банку розвитку в період з 01.01.2013 по 30.06.2014 незаконно кредитували Донецьку залізницю, Львівську залізницю, Одеську залізницю, Південно-Західну залізницю, Південну залізницю і Придніпровську залізницю з метою отримання державних коштів. Загальна сума незаконних кредитів склала понад 2,5 млрд грн.

За версією слідства, для легалізації коштів працівники банку розмістили їх на рахунках, оформлених на підставних осіб – 33 працівників цього банку та 12 підконтрольних юридичних осіб.

Слідчі ГСУ МВС заарештували понад 2,6 млрд грн на цих рахунках у жовтні 2015 року.
У 2016 році деяким вкладникам ВБР вдалося зняти арешт із рахунків.

На початку минулого року 313 млн грн були перераховані з банку Олександра Януковича на рахунки Міжнародного інвестиційного банку Петра Порошенка й згодом були заарештовані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло