МЕРТ: відтепер ProZorro.Продажі – державне підприємство
Спецпроект
Трансформації бізнесу

МЕРТ: відтепер ProZorro.Продажі – державне підприємство

Перший аукціон з продажу держмайна відбудеться в червні 2018 року

МЕРТ: відтепер ProZorro.Продажі – державне підприємство
Фото: loda.gov.ua

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) зареєструвало державне підприємство «Прозорро Продажі» (ProZorro.Продажі), ключовими напрямками якого будуть продажі активів збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, мала приватизація, і яке буде підпорядковуватись МЕРТ.

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства і зазначається, що виконуючим обов'язки директора ДП було призначено керівника проекту ProZorro.Продажі Олексія Соболева.

«Як відомо, закон про приватизацію був підписаний, а отже відтепер буде продаватися виключно через ProZorro.Продажі. Наразі триває технічна підготовка, і перший аукціон буде проведено вже в червні. Загалом Фонд держмайна оголосив перелік з 600 підприємств, які буде виставлено на прозорі аукціони цього року», – зазначив Соболев.

Так, ІТ-міграція проекту відбудеться протягом травня – червня. Тим часом активно  формується штат ДП і пошук претендентів уже розпочався. 

Як зазначається, на етапі пілоту фінансування проекту ProZorro.Продажі відбувалося за рахунок підтримки донорських організацій. Водночас ДП «Прозорро Продажі» буде функціонувати за рахунок комісії від електронних майданчиків, акредитованих для роботи з системою ProZorro.Продажі.

Контроль над підприємством здійснюватиме незалежна наглядова рада, до складу якої увійдуть представники Мінекономрозвитку, а також троє незалежних експертів, які будуть обрані  на відкритому конкурсі. Крім того, до участі в наглядовій раді будуть запрошені представники Фонду гарантування вкладів.

Як відомо, з часу проведення першого аукціону в жовтні 2016 року проект ProZorro.Продажі забезпечив прозорий продаж активів на суму понад 8 млрд грн. Початковою метою проекту було створення прозорої системи продажу активів неплатоспроможних банків. З часом сфера діяльності поширилася на інші активи – майно державних підприємств, права оренди, права на розміщення реклами, комунальні активи тощо. На етапі пілоту команда проекту напрацювала процедури і регламенти, накопичила досвід з реалізації активів, який дозволяє перевести реформу державних продажів на новий рівень, створивши відповідний державний інститут.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті