Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Можливості державного бюджету поки не дозволяють підвищити мінімальну зарплату

Можливості державного бюджету поки не дозволяють підвищити мінімальну зарплату

Це пояснюється тим, що у l кварталі цього року держбюджет недоотримав близько 6 млрд грн.

Можливості державного бюджету поки не дозволяють підвищити мінімальну зарплату
Фото: Shutterstock

Можливості державного бюджету поки не дозволяють підвищити мінімальну зарплату до 4 200 грн, адже тоді потрібно було б збільшити видатки держбюджету на поточний рік щонайменше на 13 млрд грн. Про це із посиланням на оперативні дані розповів заступник міністра фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю Delo.UA, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Як зазначається, за словами Марченка на сьогоднішній день оперативні дані Держказначейства за підсумками І кварталу 2018 року свідчать про те, що немає можливості підвищити мінімальну зарплату. 

Згідно з повідомленням, можливості підвищити мінімальну зарплату нема через те, що у l кварталі цього року держбюджет недоотримав близько 6 млрд грн.

«Якби ми з квітня підвищили мінімальну зарплату до 4 200 грн на місяць, нам потрібно було б розширити видатки бюджету на цей рік щонайменше на 13 млрд грн. І це мінімальна сума, яка потрібна лише на підвищення «мінімалки» – без врахування підвищення посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної системи», – наголосив Марченко.

Крім того, за його словами, якщо ж врахувати підвищення тарифного розряду у співвідношенні до «мінімалки», – «матимемо додаткову потребу у видатках на 2018 рік біля 30 млрд грн».

Раніше повідомлялось, що згідно з нормою держбюджету-2018, мінімальна заробітна плата з 1 січня цього року зросла на 17% і складає 3723 грн на місяць і надалі має підвищуватись поступово. Так, у квітні Мінфін мав розглянути можливість її підвищення до 4200 грн. 

Водночас, Президент України Петро Порошенко ще на початку грудня 2017 року  виступав за її підвищення до 4100 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті