Товарообіг між Польщею та Україною зріс на 26% впродовж 2017 року

Товарообіг між Польщею та Україною зріс на 26% впродовж 2017 року

Український експорт до Польщі у 2017 році становив $2,7 млрд

Товарообіг між Польщею та Україною зріс на 26% впродовж 2017 року
Фото: pixabay.com

Економічні відносини між Україною та Польщею розвиваються надзвичайно плідно. Зокрема, сукупна вартість товарообігу склала майже $6,2 млрд, що на 26 % більше, ніж у 2016 році. Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло, передає Укрінформ.

«У  більшості сфер між Україною та Польщею відносини добрі та дуже добрі. Це стосується, зокрема, співпраці в економіці. Останніми роками сторони фіксують постійне зростання торговельного обміну між країнами», – зазначив Пєкло.

Український експорт до Польщі становив $2,7 млрд (зростання на 23,8% відносно 2016 року), а український імпорт з Польщі становив понад $3,4 млрд (зростання на 28,2% відносно 2016 року).

Польща є для України першим експортним ринком в Євросоюзі (вона випереджає Італію, Німеччину та Нідерланди) та другим найбільшим, після Німеччини, постачальником товарів з ЄС, йдеться у статистичних даних, наданих посольством.

Крім того, після відмови «Газпрому» постачати газ до України у березні цього року Польща з першого дня розпочала поставки газу в Україну.

Варто додати, що Польща і Україна співпрацюють у сфері розвитку авіаційного транспорту. Польські авіалінії ЛОТ послідовно розширюють мережу сполучень з українськими містами. Навесні вводиться авіарейс зі Львова до Ольштина, а влітку шість разів на тиждень виконуватиметься рейс із Запоріжжя до Варшави.

Польща знаходиться також серед лідерів з постачання в Україну продуктів аграрно-споживчого сектора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло