mind
Без траншу МВФ Україна не випустить євробонди - Марченко

Без траншу МВФ Україна не випустить євробонди - Марченко

Отримання фінансування передбачає виконання певних вимог фонду

Без траншу МВФ Україна не випустить євробонди - Марченко
Заступник міністра фінансів Сергій Марченко
Фото УНІАН

Без отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду успішний вихід України на ринки зовнішніх запозичень практично неможливий. Про це розповів заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає Delo.ua.

«Ми плануємо виходити на зовнішні ринки запозичень, а без МВФ це буде коштувати дорого, якщо це взагалі можливо», – сказав Марченко.

Водночас, отримання фінансування передбачає виконання певних вимог фонду. Зокрема, підвищення вартості газу для населення, що тягне за собою збільшення витрат бюджету на виплату субсидій і пільг, гарантованих державою.

«Якщо буде підвищення тарифів, потрібні будуть додаткові витрати. Ми не є прихильниками зростання незбалансованих витрат. З іншого боку, ми розуміємо, що вимоги МВФ повинні бути реалізовані. Щоб продовжити програму, буде знайдено компромісне рішення», – зазначив чиновник.

Марченко пояснив, що поки не ясно, яким саме чином уряд планує збалансувати видатки бюджету з вимогами МВФ. Можливо, це буде часткове підняття або перегляд формули тарифоутворення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті