ДФС: у I кварталі сплата єдиного податку від ФОП склала майже 5 млрд грн

ДФС: у I кварталі сплата єдиного податку від ФОП склала майже 5 млрд грн

На 1,1 млрд грн, або на 27,8% більше, ніж за відповідний період минулого року

ДФС: у I кварталі сплата єдиного податку від ФОП склала майже 5 млрд грн
Фото: sfs.gov.ua

Фізичні особи-підприємці (ФОП) за січень-березень 2018 року збільшили обсяги сплати єдиного податку на 1,1 млрд грн, це на 27,8% більше, ніж за відповідний період минулого року, і забезпечили надходження в сумі понад 4,9 млрд грн, йдеться в повідомленні на сайті Державної фіскальної служби .

Так, спрощену систему оподаткування (станом на 1 січня 2018 року) застосовують 1,292 млн ФОП. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість зареєстрованих платників єдиного податку збільшилася майже на 138 300 осіб (на 1 січня 2017 року – кількість  платників єдиного податку становила 1,153 млн осіб).

Кількість платників єдиного податку за першою групою складає 223 000 осіб (17,3%), за другою – 625 500 осіб (48,4%), та за третьою групою – 443 500 осіб (34,3%).

Протягом минулого року до бюджету від ФОП надійшло близько 15,4 млрд грн єдиного податку. Це на понад 5,1 млрд грн більше, ніж за 2016 рік, темп росту надходжень становив 149,6%.

Крім того, у ДФС повідомляють, що ФОП на офіційному веб-порталі ДФС можуть отримати інформацію щодо бюджетних  рахунків з усіх податків і зборів.

Також на офіційному веб-порталі ДФС для платників в електронному сервісі «Електронний кабінет» у приватній частині (особистому кабінеті) з використанням електронного цифрового підпису доступний розділ «Стан розрахунків з бюджетом», який дає можливість переглянути дані щодо розрахунків із бюджетом за останні 2 роки.

Нагадаємо: протягом 2017 року розпочали діяльність 264 000 фізичних осіб-підприємців (ФОП) та закрились 129 000.

Народні депутати фракції «Блок Петра Порошенка» Андрій Шинькович та Геннадій Чекіта пропонували скоротити ставку податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 16% і ліквідувати 3 групу фізичних осіб підприємців для скорочення рівня тіньової економіки у 2–3 рази від рівня, що існує.

Відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо зменшення ставки податку на додану вартість, реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та підвищення прозорості розрахункових операцій з урахуванням європейської практики» №8089 був зареєстрований у Верховній Раді, але пізніше документ було відкликано.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло