Google, запровадивши нову функцію, допомагає «Роскомнадзору» заблокувати Telegram

Google, запровадивши нову функцію, допомагає «Роскомнадзору» заблокувати Telegram

«Роскомнадзор» прямим текстом попередив компанію: хочете працювати в Росії – блокуйте Telegram

Google, запровадивши нову функцію, допомагає «Роскомнадзору» заблокувати Telegram
фото DR

Компанія Google заборонила розробникам додатків користуватися своєю мережею для обходу блокування, повідомляє The Verge. Хоча в прес-службі пошуковика розповіли, що це нововведення було заплановано давно, саме зараз воно грає на руку наглядовим органам, які посилюють цензуру в інтернеті.

Йдеться про технологію приховування кінцевої адреси (Domain fronting), яку Google відмовився підтримувати. Завдяки Domain fronting і обхідному маневру користувачі могли ігнорувати державні блокування і заходити навіть на заборонені сайти.

Своїм оновленням Google допоміг російському «Роскомнадзору», який з 16 квітня намагається заблокувати месенджер Telegram на всій території Росії.

Після того, як перший етап обмеження доступу до месенджера Павла Дурова провалився через те, що Telegram мігрував на нові IP-адреси, «Роскомнадзор» почав масово блокувати «ай-пі» хмарних сервісів Amazon і Google. Це призвело до перебоїв у роботі сайтів багатьох компаній, які не були пов'язані з Telegram, але користувалися заблокованими підмережами великих хостерів.

Напередодні глава Роскомнадзора Алєксандр Жаров заявив про те, що всі дії відомства супроводжувалися листуванням з адміністрацією Amazon і Google, повідомляє gazeta.ru.

«Ми розраховуємо, що і для Amazon, і для Google головним є їх бізнес, а не політичні мотиви», – повідомив Жаров. У листуванні йшлося про те, що якщо дані компанії хочуть продовжити свою роботу на території Росії, то вони мають надати необхідне сприяння «Роскомнадзору».

Незабаром після цього Google відмовився від можливості використовувати свій домен для обходу блокування.

Нагадаємо, у США закликали Amazon, Google, Microsoft і Apple прийти на допомогу Telegram і долучитися до «боротьби за права людини».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло