Російські політтехнологи та «пітерська фабрика тролів» націлилися на Африку

Російські політтехнологи та «пітерська фабрика тролів» націлилися на Африку

Євген Пригожин організовує соцдослідження в тих країнах, де скоро пройдуть вибори

Російські політтехнологи та «пітерська фабрика тролів» націлилися на Африку
фото Shutterstock

На Мадагаскарі, в ПАР, Кенії та ще кількох країнах Африки, де в найближчі рік або два мають відбутися вибори (президентські чи парламентські), російські політтехнологи (в основному фахівці з Санкт-Петербурга) проводять моніторинг соціально-політичної ситуації і соціологічні дослідження, повідомляє газета «Комерсант».

Фінансує політичну роботу «друг Путіна» підприємець Євген Пригожин, чиє прізвище повʼязують з «пітерською фабрикою тролів» і так званою ПВК «Вагнер».

На Мадагаскарі вибори президента й парламенту пройдуть цього року, в наступному році вибори мають відбутися в ПАР і ще в 5 країнах континенту, включаючи Нігерію. У Кенії вибори проходили в минулому році. Вибори голів держав або парламентів пройдуть цього року ще в 14 африканських державах, включаючи Лівію, Зімбабве, Чад.

«Проект довгостроковий, приблизно на два роки. Ситуація в країнах Африки нестабільна, вибори можуть призначити несподівано», – пояснив знайомий з проектом співрозмовник видання.

На роботу беруть тільки чоловіків. Серед головних вимог до технологів – знання іноземних мов. Учасники проекту не уповноважені давати коментарі ЗМІ й намагаються не афішувати свою роботу.

«Ситуація, коли технологи допомагають в Африці прийти до влади якимось проросійським силам, можлива, проте будь-який ставленик буде насамперед займатися справами своєї країни», – зазначив старший науковий співробітник Центру африканських досліджень РАН Микола Щербаков.

Відзначимо, що російські політтехнологи мають досвід роботи на виборах в інших країнах. На думку політтехнолога Руслана Модіна, який працював на виборах у США й Сербії, головне – «знати іноземну мову».

Політтехнолог Сергій Поляков, який працював на виборах у Монголії, зазначає, що «до місцевих особливостей в іншій країні можна звикнути за кілька днів». За словами Полякова, організатори «політтехнологічного десанту» в Африку можуть запропонувати послуги для ведення виборчих кампаній.

«Моніторинг виявить проблемні точки, технологи можуть вирішити проблеми або на ці точки, навпаки, натиснути. Замовником можуть стати й місцеві політичні сили, і російські гравці – необов'язково держава, а, наприклад, комерційні структури», – сказав він.

Нагадаємо: Facebook заблокувала 270 сторінок російської «фабрики тролів». За допомогою цих сторінок здійснювався вплив на виборців в інших країнах.

Washington Postрозповів, як «шеф-кухар» Путіна разом із своєю «армією тролів» керує російськими новинними сайтами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло