Російські політтехнологи та «пітерська фабрика тролів» націлилися на Африку
Євген Пригожин організовує соцдослідження в тих країнах, де скоро пройдуть вибори

На Мадагаскарі, в ПАР, Кенії та ще кількох країнах Африки, де в найближчі рік або два мають відбутися вибори (президентські чи парламентські), російські політтехнологи (в основному фахівці з Санкт-Петербурга) проводять моніторинг соціально-політичної ситуації і соціологічні дослідження, повідомляє газета «Комерсант».
Фінансує політичну роботу «друг Путіна» підприємець Євген Пригожин, чиє прізвище повʼязують з «пітерською фабрикою тролів» і так званою ПВК «Вагнер».
На Мадагаскарі вибори президента й парламенту пройдуть цього року, в наступному році вибори мають відбутися в ПАР і ще в 5 країнах континенту, включаючи Нігерію. У Кенії вибори проходили в минулому році. Вибори голів держав або парламентів пройдуть цього року ще в 14 африканських державах, включаючи Лівію, Зімбабве, Чад.
«Проект довгостроковий, приблизно на два роки. Ситуація в країнах Африки нестабільна, вибори можуть призначити несподівано», – пояснив знайомий з проектом співрозмовник видання.
На роботу беруть тільки чоловіків. Серед головних вимог до технологів – знання іноземних мов. Учасники проекту не уповноважені давати коментарі ЗМІ й намагаються не афішувати свою роботу.
«Ситуація, коли технологи допомагають в Африці прийти до влади якимось проросійським силам, можлива, проте будь-який ставленик буде насамперед займатися справами своєї країни», – зазначив старший науковий співробітник Центру африканських досліджень РАН Микола Щербаков.
Відзначимо, що російські політтехнологи мають досвід роботи на виборах в інших країнах. На думку політтехнолога Руслана Модіна, який працював на виборах у США й Сербії, головне – «знати іноземну мову».
Політтехнолог Сергій Поляков, який працював на виборах у Монголії, зазначає, що «до місцевих особливостей в іншій країні можна звикнути за кілька днів». За словами Полякова, організатори «політтехнологічного десанту» в Африку можуть запропонувати послуги для ведення виборчих кампаній.
«Моніторинг виявить проблемні точки, технологи можуть вирішити проблеми або на ці точки, навпаки, натиснути. Замовником можуть стати й місцеві політичні сили, і російські гравці – необов'язково держава, а, наприклад, комерційні структури», – сказав він.
Нагадаємо: Facebook заблокувала 270 сторінок російської «фабрики тролів». За допомогою цих сторінок здійснювався вплив на виборців в інших країнах.
Washington Postрозповів, як «шеф-кухар» Путіна разом із своєю «армією тролів» керує російськими новинними сайтами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].