mind
Facebook заблокувала 270 сторінок російської «фабрики тролів»

Facebook заблокувала 270 сторінок російської «фабрики тролів»

За допомогою цих сторінок здійснювався вплив на виборців в інших країнах

Facebook заблокувала 270 сторінок російської «фабрики тролів»
Фото Shutterstock

Компанія Facebook заблокувала понад 270 сторінок, які належали російському «Агентству інтернет досліджень», відомої як «фабрика тролів», які використовувались для здійснення впливу та втручання в вибори в інших країнах. Про це написав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг на своїй сторінці.

«Це російське агентство неодноразово діяло обманними шляхами та намагалось маніпулювати людьми в США, Європі та Росії – ми не хочемо, щоб вони були на Facebook будь-де у світі», – написав він.

За його словами, ці сторінки були направлені на Росію та людей, які розмовляють російською, в таких країнах, як Азербайджан, Узбекистан та Україна. За цими сторінками слідкувала велика кількість людей.

«Ми покращили наші методи, щоб уникнути втручання держав в іноземні вибори, і ми створили більш просунуті інструменти штучного інтелекту для видалення підробних акаунтів», – написав Цукерберг та навів приклади виборів у Франції, Німеччині, США та інших країнах.

Він також повідомив, що найближчим часом користувачі зможуть за допомогою спеціального інструменту перевірити, чи стежили вони за сторінками, які були під контролем «фабрики тролів».

Нагадаємо: після скандалу із витоком персональних даних 50 млн користувачів соцмережі Facebook, адміністрація компанії оголосила, що запроваджує цілу низку заходів, які допоможуть користувачам зберегти приватність.

Більше про гучну справу навколо Facebook можна дізнатись із матеріалу Mind «Обережно, Facebook: чому виник скандал з використання персональних даних».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті