Обіг акцій «Мотор Січі» призупинили УБ і ПФТС

Обіг акцій «Мотор Січі» призупинили УБ і ПФТС

Оскільки Центральний депозитарій не може здійснювати облікові операції по зазначених акціях

Обіг акцій «Мотор Січі» призупинили УБ і ПФТС
Фото: Shutterstock

Фондові майданчики «Українська біржа» (УБ) і ПФТС (обидва Київ) прийняли рішення про призупинення обігу акцій ПАТ «Мотор Січі» (Запоріжжя), повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію УБ та ПФТС.

«Виходячи з інформації Центрального депозитарію (ЦД. – Mind) у понеділок про неможливість здійснювати облікові операцій по акціях «Мотор Січі», УБ була змушена призупинити можливість укладення та виконання раніше укладених угод із зазначеними цінними паперами», – повідомив агентству голова правління фондового майданчика Олег Ткаченко.

Водночас він уточнив, що акції «Мотор Січі» продовжують перебувати в біржовому списку УБ.

Аналогічне рішення прийняла ПФТС. Як повідомили агентству в прес-службі фондового майданчика, підставою для цього стала постанова Шевченківського районного суду Києва від 20 квітня 2018 року.

Відповідна постанова поки відсутня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Оскільки ЦД не може здійснювати облікові операцій по акціях «Мотор Січі», їх обіг автоматично зупинено не тільки на біржовому ринку, а й позабіржовому. Більш того, неможливий розрахунок за старими операціями із зазначеними цінними паперами.

Як писав Mind, Служба безпеки України (СБУ) проводить обшуки на «Мотор Січ» в рамках розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. Слідчі дії проводяться на підставі ухвали суду.

Нагадаємо: у липні 2017 року на заводі пройшли обшуки через розтрати.

Тоді ж на об’єктах підприємства й у ключових осіб провели обшуки.

«Мотор Січ» – підприємство в Запоріжжі, яке розробляє, виробляє, ремонтує та обслуговує авіаційні газотурбінні двигуни для літаків та вертольотів, а також промислові газотурбінні установки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті