У ПАРЄ визнали, що український Донбас знаходиться під владою Росії

У ПАРЄ визнали, що український Донбас знаходиться під владою Росії

В останній момент парламентарії вирішили не використовувати слово «окупація»

У ПАРЄ визнали, що український Донбас знаходиться під владою Росії
фото DR

У вівторок, 24 квітня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким визнала, що непідконтрольні українській владі території Луганської та Донецької областей були окуповані Росією і перебувають під її управлінням.

Про це йдеться в резолюції «Про надзвичайний стан...», яка описує випадки призупинення окремих статей Європейської конвенції з прав людини, передає зі Страсбурга кореспондент «Європейської правди».

Під час розгляду українського блоку асамблея майже одноголосно підтримала дві поправки, які підтверджують, що неконтрольовані урядом території Донецької та Луганської областей є «територіями, які перебувають під фактичним управління Російської Федерації» (territories under effective control by the Russian Federation).

Спочатку планувалося більш радикально назвати це «окупованими територіями», зазначає видання, однак для впевненості в успіху голосування було знайдено компромісне формулювання.

За дві відповідні поправки проголосували 98 і 100 депутатів, проти – 3 і 4 депутати (які належать до проросійських сил – німецьких «Лівих» та «Альтернативи для Німеччини», а також нідерландської Соцпартії).

Також у цій резолюції ПАРЄ підтвердила засудження російської агресії проти України, яка здійснена в порушення міжнародного гуманітарного права та принципів Ради Європи.

Нагадаємо: у російському МЗС заявили, що РФ має найгірші відносини з Радою Європи за останні 20 років.

Тим часом країни «Великої сімки» вирішили створити спеціальну групу, що стежитиме за «поведінкою» Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло