Правляча еліта Азербайджану здійснювала секретні інвестиції через мальтійський банк – розслідування

Правляча еліта Азербайджану здійснювала секретні інвестиції через мальтійський банк – розслідування

Члени правлячих сімей країни через анонімні компанії інвестували в нерухомість та бізнес у Європі

Правляча еліта Азербайджану здійснювала секретні інвестиції через мальтійський банк – розслідування
Президент Азербайджану Ільхам Алієв
фото з twitter.com/azembassyus

Згідно із результатами розслідування The Daphne Project, правлячі сім’ї Азербайджану є імовірними бенефіціарами десятків анонімних компаній, які використовувались для інвестування в нерухомість, готелі та бізнес у Європі. Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що протягом трьох останніх років декілька мереж компаній, схоже, використовували приватний банк на Мальті для секретних інвестицій у Великобританію, Іспанію, Францію, Грузію та Чорногорію.

Як повідомляють джерела, відомо, що багато з цих компаній діяли в інтересах дітей президента Азербайджану Ільхама Алієва та синів міністра з надзвичайних ситуацій Камалладіна Гейдарова.

Дочки Алієва, Лейла та Арзу Алієви, від коментарів відмовились.

Адвокати синів Гейдарова сказали: «Наші клієнти є бенефіціарними власниками компаній… які мають цілком легальний і законний бізнес».

Хоча жодних гіпотез про правопорушення немає, розкриття такого роду інформації, імовірно, викличе нові питання до правлячих еліт Азербайджану, яких і так критикують за відсутність прозорості.

Алієва, який став президентом країни у 2003 році, критикують за те, що він керує режимом, який садить за ґрати журналістів, порушує права людини та закриває очі на розкрадення державних активів державними чиновниками. Організація економічного співробітництва та розвитку неодноразово закликала країну стати більш відкритою та забезпечити більшу прозорість у межах необхідних заходів для боротьби з корупцією.

Сам президент будь-яку критику відкидає та вважає її «упередженою, безпідставною та провокаційною» кампанією проти лідерів Азербайджану.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло