«Держархбудінспекція»: на Запоріжжі введено в експлуатацію найбільшу в Україні сонячну електростанцію

«Держархбудінспекція»: на Запоріжжі введено в експлуатацію найбільшу в Україні сонячну електростанцію

Площа електростанції складає 100 га, потужність – 50 МВт, яка забезпечить електроенергією 6 районів Запорізької області

«Держархбудінспекція»: на Запоріжжі введено в експлуатацію найбільшу в Україні сонячну електростанцію
Фото pixabay.com

Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області прийнято в експлуатацію 3 пускові комплекси сонячної електростанції на Запоріжжі, йдеться в повідомленні на сайті інспекції.

Як зазначається, сонячну електростанцію офіційно можна вважати найбільшою в Україні, адже її площа складає 100 га.

«Потужність електростанції дозволить забезпечити електроенергією 6 районів Запорізької області. У реалізації проекту задіяли максимальну кількість вітчизняного обладнання. Однак інвертори електростанції є іноземного виробництва, встановлені завдяки міжнародному співробітництву з австрійською компанією Fronius, – йдеться в повідомленні.

Перші дві черги сонячної електростанції вже підключені до єдиної енергосистеми України. Загальна потужність після завершення будівництва складатиме 50 МВт, а кожного комплексу – 5 МВт. 

Замовником є компанія ТОВ «Токмак Солар Енерджі». Повне завершення будівництва заплановано на грудень.

Компанія ТОВ «Токмак Солар Енерджі» була створена 9 червня 2011 року. Основний вид діяльності компанії – перетворення енергії сонячного випромінювання в електроенергію. У грудні 2012 року підприємством успішно реалізований і введений в експлуатацію проект сонячної електростанції потужністю 10 МВт у с. Новому, Токмацького району, Запорізької області. Електростанція розташована на території площею 32 га.

Про те, як бути з проблемою регулювання та відповідальності «зелених» енергетиків, читайте в матеріалі Mind «Зелена пастка: чому українцям доведеться додатково платити за наявність відновлюваної енергії».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло