Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Меркель їде до Трампа поговорити про санкції проти РФ, німецькі авто та «Північний потік – 2»

Меркель їде до Трампа поговорити про санкції проти РФ, німецькі авто та «Північний потік – 2»

У ФРН вперше заговорили про політичний вимір газового питання

Меркель їде до Трампа поговорити про санкції проти РФ, німецькі авто та «Північний потік – 2»
Фото World Economic Forum

У п’ятницю, 27 квітня, канцлер Німеччини Ангела Меркель прибуде до Білого дому на зустріч із президентом США Дональдом Трампом. Сторони обговорюватимуть питання проблем трансатлантичної торгівлі, можливих негативних наслідків нових американських санкцій проти РФ для німецький компаній та про конфлікти на світовій арені. Про це повідомляє DW.

Зазначається, що жодних урочистостей на честь приїзду Меркель не планується, як це було під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона. Її візит не державний, а суто робочий.

На переговори з Трампом передбачено 20 хвилин, ще півтори години відведено на обід у розширеному складі, 30 хвилин на прес-конференцію і о 14:05 Меркель повертатиметься в Німеччину.

Головними питаннями на порядку денному Меркель є проблеми у трансатлантичній торгівлі та можливі негативні наслідки нових американських санкцій проти РФ для німецьких компаній, що пов’язані з російськими партнерами.

Берлін сподівається, що чинний до 1 травня для ЄС мораторій на введені Трампом штрафні мита на сталь та алюміній буде подовжено.

Зазначається, що між Німеччиною та США існує торговий дисбаланс. Американський дефіцит становить близько 50 млрд євро при загальному обсязі торгівлі у 170 млрд євро.

Німецька сторона пояснює таку різницю валютним курсом, демографією, цінами на нафту, якістю товарів. Зокрема, йдеться про німецькі автомобілі, які в США користуються неабияким попитом. Тому закиди Трампа, що мита на імпорт легкових авто у ЄС є вищими, ніж у США (10% у ЄС та 3% у США), у Берліні також вважають несправедливими.

Німецька сторона підрахувала: якщо враховувати не лише легкові авто, а вантажівки, пікапи та позашляховики, то співвідношення буде зовсім іншим – 4,3% у ЄС та 3,1% у США. А за промисловими товарами американськи мита є навіть вищими за європейські.

Не менш важливим є обговорення будівництва російського проекту «Північний потік – 2». Якщо «Газпром» опиниться у списку санкцій США, то на здійснення планів подвоїти потужності північноєвропейського газопроводу дном Балтійського моря можна буде і не сподіватись.

Меркель намагатиметься переконати Трампа, що залежність ФРН від російського газу не є такою великою, щоб Кремль міг цим шантажувати Берлін.

«Частка російських газових молекул у загальному споживанні цього палива у Німеччині не 60%, як хтось запевняє, а тільки 37%», – заявили журналістам на брифінгу перед поїздкою Меркель.

Видання зазначає, що зміна риторики є вже помітною зміною в аргументації Берліну. Раніше в Німеччині навіть не допускали думки, що РФ може спробувати використовувати газ як важіль впливу. Тепер і тут заговорили про політичний вимір газового питання.

Нагадаємо: під час зустрічі Меркель та українського президента Петра Порошенка канцлер запевнила, що ФРН наполягає на збереженні транзиту газу Україною.

Окремим пунктом майбутньої розмови стануть нові американські санкції проти Росії.

«Наразі ці санкції не позначились на нашій економіці, – кажуть радники Меркель. – Але потенційно можуть виявитись навіть дуже болючими, оскільки через цих олігархів і їхні підприємства німецькі компанії тісно пов’язані з російською економікою».  

Усе залежить від того, наскільки екстериторіальною буде дія цих санкцій, чи підпадуть під них і німецькі партнери російських компаній.

Дізнатись більше про нові антиросійські санкції, які США ввели 6 квітня, можна із матеріалу Mind «New Wave: що означають нові санкції США проти РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті