НБУ вдосконалив процес виведення валюти за кордон

НБУ вдосконалив процес виведення валюти за кордон

Відповідна постанова набуває чинності сьогодні, 28 квітня

НБУ вдосконалив процес виведення валюти за кордон
Фото НБУ

Національний банк України удосконалив порядок ліцензування валютних операцій для банків, громадян та бізнесу. Відповідне рішення закріплене постановою НБУ, яка набирає чинності сьогодні, 28 квітня.

По-перше, Нацбанк спростив порядок видачі електронних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій. У перелік необхідних документів додається можливість подачі відомостей про результати підприємницької діяльності або продажу майна. Також унормовано можливість отримання електронної ліцензії за рахунок коштів, які є спільною сумісною власністю подружжя.

По-друге, НБУ дозволив банкам розміщувати за кордоном валюту без індивідуальної ліцензії на будь-яких власних рахунках, а не тільки на кореспондентських, як це було раніше.

По-третє, НБУ встановив виняток із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами або позиками у валюті. Виняток стосується коштів, що залучаються резидентами-позичальниками від нерезидентів для кредитних проектів, що реалізуються за участю іноземної держави.

Крім того, НБУ уточнив перелік документів, необхідних для отримання індивідуальної ліцензії на розміщення коштів на рахунках за межами України. Перелік доповнено документами, що містять інформацію про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, і про його структуру власності та кінцевих бенефіціарів власників.

Як зазначають у Центробанку, такі кроки сприятимуть удосконаленню порядку видачі індивідуальних валютних ліцензій, та розширенню доступу резидентів до зовнішніх кредитних ресурсів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло