NYT оприлюднив список питань, які спецпрокурор поставить Трампу

NYT оприлюднив список питань, які спецпрокурор поставить Трампу

Американський президент має відповісти на 44 питання, пов’язані з його зв’язками з Росією

NYT оприлюднив список питань, які спецпрокурор поставить Трампу
Спецпрокурор Роберт Мюллер
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

У розпорядженні газети The New York Times виявився повний список з 44 питань, який спецпрокурор у «російській справі» Роберт Мюллер має намір поставити президенту США Дональду Трампу.

Перші 5 питань стосуються відносин Трампа з його колишнім радником з нацбезпеки Майклом Флінном. Зокрема, Мюллер хоче знати, що Трамп знав про телефонні розмови Флінна із тодішнім послом Росії в США Сергієм Кисляком, і про його реакцію на це.

Друга частина питань (18) присвячена колишньому главі ФБР Джеймсу Комі. Вони стосуються різних зустрічей і телефонних переговорів президента з Комі, а також обставин звільнення глави ФБР.

NYT оприлюднив список питань, які спецпрокурор поставить Трампу
Екс-глава ФБР Джеймс Комі
фото АР

Ще 8 питань стосуються колишнього генпрокурора США Джеффа Сешнса. Мюллера цікавить реакція Трампа на самовідвід Сешнса від розслідування «російської справи», чи намагався він вплинути на це рішення, а також те, як і за яких обставин приймалося рішення про звільнення генпрокурора.

Нарешті, найбільший блок питань (13) стосується безпосередньо «координації передвиборчої кампанії з Росією». Зокрема, президента запитають про діяльність наближених до нього людей в РФ і угоди з російськими бізнесменами, а також про його переговори з президентом Росії Владіміром Путіним. Американському лідеру доведеться розповісти, що він знає про російських хакерів, які обговорення він вів на тему санкцій проти Росії, і яку участь брав у зміні політики щодо озброєння України.

Мюллера цікавить, коли президент США дізнався про зустріч його сина Дональда Трампа-мол. з російським юристом Наталією Весельницькою, а також подробиці поїздки Трампа в 2013 році в Москву.

Також буде обговорюватися постать Пола Манафорта (глави передвиборчої кампанії Трампа) і що Дональду Трампу було відомо про його зв’язки з Росією.

NYT оприлюднив список питань, які спецпрокурор поставить Трампу
фото kremlin.ru

Американський президент вже відреагував на витік інформації в ЗМІ щодо переліку питань, і назвав це «ганьбою».

«Яка ганьба, питання, пов'язані з полюванням на відьом в російській справі, «витекли» в ЗМІ. І ніяких питань про змову... Ви придумали фальшивий злочин, змову, якої ніколи не було, а потім почалося розслідування через нелегально «злиту» засекречену інформацію. Чудово!», – написав Трамп у Twitter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті