ФГВФО: вкладники «Дельта Банку» отримають свої кошти через 13 банків-агентів ФГВФО

ФГВФО: вкладники «Дельта Банку» отримають свої кошти через 13 банків-агентів ФГВФО

Загальна сума вкладів, яка підлягає виплаті, складає 524 млн грн

ФГВФО: вкладники «Дельта Банку» отримають свої кошти через 13 банків-агентів ФГВФО
Фото: Shutterstock

Виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам АТ «Дельта Банк» – одного з найбільших за кількістю та обсягами вкладів банків, які були визнані неплатоспроможними, відсьогодні здійснюються через Автоматизовану систему виплат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), йдеться у повідомленні на сайті Фонду.

Як зазначається, відтепер понад 311 000 вкладників банку, які ще не отримали відшкодування, зможуть самостійно вибрати один з 13, підключених до системи, банків-агентів та отримати свої кошти. Водночас, загальна сума вкладів, яка підлягає виплаті в межах 200 000 грн і ще не була отримана вкладниками «Дельта Банк», складає 524 млн грн.

«Територіальне розміщення і кількість відділень банків-агентів Фонду гарантування вкладів, підключених до Автоматизованої системи виплат, значно підвищить оперативність процесу виплат гарантованого відшкодування вкладникам АТ «Дельта Банк», – зазначають у Фонді.

Більше того, процес виплат для вкладників «Дельта Банк» стає безперервним і триватиме до закінчення ліквідації банку. Вкладникам більше не потрібно надсилати до Фонду заяви на виплату коштів після закінчення терміну виплат за загальним реєстром, як це було раніше. Звертаємо увагу, що виплата відшкодування на правах спадщини, як і раніше, здійснюється лише за результатами розгляду індивідуальних письмових звернень до Фонду.

Наразі із 16,18 млрд грн – загальної гарантованої суми відшкодування вкладникам АТ «Дельта Банк», Фонд гарантування вкладів виплатив 15,66 млрд грн (96,8%). Загалом за отриманням відшкодування звернулось майже 254 000 вкладників АТ «Дельта Банк».

Як нагадує ФГВФО, пілотний проект з впровадження Автоматизованої системи виплат було розпочато у лютому 2017 року. Восени 2017 року пілотний проект було визнано успішним та розпочато промислову експлуатацію Автоматизованої системи виплат.

На сьогодні до системи підключені такі банки-агенти Фонду гарантування вкладів:  ПАТ АБ «УкрГазБанк», ПАТ «Альфа-Банк», ПАТ «КредоБанк», ПАТ «ПУМБ», ПАТ КБ «Правекс-Банк», ПАТ «ТАСкомБанк», ПАТ АБ «Південний», АТ «Ощадбанк», ПАТ «Ідея Банк», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Банк інвестицій та заощаджень», ПАТ «Універсал Банк» та ПАТ «МегаБанк».

Так, за допомогою Автоматизованої системи гарантоване відшкодування одночасно отримуватимуть вкладники 30 неплатоспроможних банків. Загалом через Автоматизовану систему виплат проведено вже близько 400 000 операцій з виплати відшкодувань на суму понад 5,3 млрд грн.

Нагадаємо, ФГВФО планує провести міжнародні розслідування банкрутств «Дельта Банку» та банку «Надра». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло