Житловий район Маріуполя обстріляли з «Градів» російські військові – розслідування Bellingcat

Житловий район Маріуполя обстріляли з «Градів» російські військові – розслідування Bellingcat

СБУ завдяки проведеній копіткій роботі вдалося похвилинно зафіксувати цей теракт

Житловий район Маріуполя обстріляли з «Градів» російські військові – розслідування Bellingcat
скрін-шот Youtube

Обстріл житлових будинків у мікрорайоні «Східний» у Маріуполі 24 січня 2015 року здійснили кадрові військовослужбовці Збройних сил РФ із застосуванням систем залпового вогню БМ-21 «Град» зі складу російської армії. Про це йдеться в розслідуванні міжнародної команди Bellingcat.

Артилерійський удар по Маріуполю було завдано з підконтрольної Росії території, йдеться в розслідуванні.

Bellingcat вдалося встановити, що за день до обстрілу Маріуполя з Росії в Україну були переправлені дві батареї ракетних систем залпового вогню (РСЗВ). Вранці 24 січня 2015 року ці батареї були розгорнуті поряд з селом Безіменне з метою обстрілів Маріуполя та його околиць, а згодом були повернуті в Росію.

Команда Bellingcat встановила особи 9 російських офіцерів, у тому числі генерала, двох полковників і трьох підполковників, які брали безпосередню участь у цій операції.

Дані було отримано завдяки доступу до аудіо- і відеоданих, поданих українською владою в Міжнародний суд ООН у рамках розгляду справи проти Росії. Ці дані були передані кільком міжнародним розслідувальним ЗМІ з метою незалежної оцінки.

Команда Bellingcat наводить перелік російських офіцерів, які здійснювали командування «Градами» на різних рівнях в день обстрілу Маріуполя або давали вказівки з іншого району на сході України:

 • Генерал-майор Степан Степанович Ярощук
 • Олександр Іожефович Цаплюк, позивний «Горець»
 • Олександр Анатолійович Муратов
 • Максим Володимирович Власов, позивний «Югра»
 • Сергій Сергійович Юрченко, позивний «Воронеж»
 • Олександр Валерійович Грунчев, позивний «Терек»

Також названо російських офіцерів, які займалися відбором і відправленням артилерійських командирів і артилерійських систем на схід України:

 • Полковник Олег Леаргієвич Кувшинов
 • Генерал-майор Дмитро Миколайович Клименко
 • Полковник Сергій Іванович Лисай

Також встановлено двоє бойовиків, громадян Росії та України, які здійснювали безпосереднє командування артилерійськими підрозділами, які обстрілювали Маріуполь:

 • Олександр Михайлович Євтоді, позивний «Пєпєл»
 • Граір Мануковіч Єгіазарян, позивний «Шрам»

Видання обіцяє опублікувати повну версію розслідування з детальними біографіями кожного з цих осіб пізніше цього тижня.

Як повідомлялося, голова СБУ Василь Грицак на брифінгу в понеділок оприлюднив матеріали розслідування, що доводять безпосередню участь російських військових в обстрілі Маріуполя 24 січня 2015 року.

СБУ оприлюднила унікальні докази причетності РФ:

Під час досудового розслідування слідчими встановлено і доведено, що цей терористичний акт здійснений кадровими російськими військовослужбовцями із застосуванням двох дивізіонів реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» із складу ЗС РФ, що вчинили більше 120 пострілів по мирному місту некерованими реактивними осколково-фугасними снарядами С-21ОФ, йдеться в матеріалах СБУ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло