mind
НБУ: у квітні українці більш охоче несли гроші до банків

НБУ: у квітні українці більш охоче несли гроші до банків

Сукупний портфель депозитів у національній валюті збільшився на 15,7 млрд грн до майже 500 млрд грн

НБУ: у квітні українці більш охоче несли гроші до банків
Фото Shutterstock

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківську систему – як в національній, так і іноземній валюті. Про це йдеться на сайті НБУ.

Сукупний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% у березні до 3,2% у квітні. За минулий місяць він збільшився на 15,7 млрд грн. до 499,9 млрд грн..

За місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних бланках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1% у березні). Подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів та пожвавили приплив коштів в банки.

Також збільшились залишки депозитів і в іноземній валюті – обсяг валютних депозитів населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%.

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні на 0,3%) – до 586,3 млрд грн.. Банки продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізичних осіб.

На процентних ставках комерційних банків продовжила відображатись низка попередніх рішень НБУ щодо підвищення облікової ставки. Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли на місяць з 11% до 11,3% річних. Внаслідок цього, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася – з 16,6% до 16,7% річних.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті