mind
США готові зняти санкції з КНДР, якщо країна повністю згорне свою ядерну програму – Помпео

США готові зняти санкції з КНДР, якщо країна повністю згорне свою ядерну програму – Помпео

На його думку, це так підніме економіку Північної Кореї, що вона зможе суперничати з південнокорейською

США готові зняти санкції з КНДР, якщо країна повністю згорне свою ядерну програму – Помпео
фото twitter.com/SecPompeo

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що США готові зняти санкції з КНДР за умови, якщо країна повністю відмовиться від своєї програми ядерної зброї. На його думку, це так допоможе підняти рівень економіки Північної Кореї, що вона зможе конкурувати з південнокорейською. Про це повідомляє Reuters.

Помпео сказав, що США, звісно, не вкладатимуть кошти своїх платників податків у КНДР, але готові «зняти санкції», що допомогло б прокласти шлях для приватних американських інвестицій в енергетичні, сільськогосподарські та інфраструктурні сектори Північної Кореї .

«Лідер КНДР Кім Чен Ин отримає від Америки найкраще – наших підприємців, наших постачальників капіталу… Вони отримають приватний капітал. Північна Корея дуже потребує енергії для свого населення. Їм дуже потрібне сільськогосподарське обладнання та технології», – заявив Помпео.

«Ми можемо створити умови для реального економічного процвітання для північнокорейського народу, який зможе посуперничати з Півднем», – додав він.

Нещодавно стало відомо про план КНДР ліквідувати ядерний полігон у травні.

Помпео привітав цю новину та зазначив, що коли «кожний північнокорейський полігон, що несе загрозу для американського народу, руйнують, знищують, або демонтують – це є хорошою новиною для американського народу і для всього світу».

Радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив,що майбутнє КНДР може бути «надзвичайно сильним», якщо вона погодиться на денуклиарізацію.

«Перспектива для Північної Кореї полягає у тому, щоб вона стала нормальною нацією, вела себе і взаємодіяла з рештою світу, як це робить Південна Корея», – сказав він.

Одним з кроків назустріч США стало звільнення трьох американських ув’язнених у КНДР.

Нагадаємо: зустріч лідерів США та КНДР, Дональда Трампа та Кім Чен Ина, відбудеться 12 червня в Сінгапурі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті