mind
В Угорщині через політичні репресії припиняє роботу Фонд Сороса

В Угорщині через політичні репресії припиняє роботу Фонд Сороса

Влада країни всіляко намагається обмежити діяльність неурядових організацій, зокрема, через пропаганду та пакет законів «Стоп Сорос»

В Угорщині через політичні репресії припиняє роботу Фонд Сороса
Джордж Сорос
фото з pixabay.com

Через все більш репресивне політико-правове становище в Угорщині фонд «Відкрите суспільство», заснований Джорджем Соросом, припиняє свою діяльність у Будапешті та переїжджає до Берліну. Про це йдеться в заяві на сайті організації.

«Спільно з іншими міжнародними спонсорами «Відкрите суспільство» продовжуватиме підтримуватиме важливу роботу груп громадянської спільноти Угорщини з таких питань, як мистецтво та культура, свобода ЗМІ, прозорість, освіта та охорона здоров’я», – зазначається в заяві.

Рішення про перенесення міжнародних операцій із Будапешта відбувається на тлі того, що угорський уряд готується до введення додаткових обмежень для неурядових організацій, через те, що він назвав пакетом законодавства «Стоп Сорос».

«Влада Угорщини осквернила й спотворила нашу роботу та подавила громадянське суспільство заради політичної вигоди, використовуючи тактику, безпрецедентну в історії ЄС, – сказав Патрік Гаспар, президент фонду «Відкрите суспільство». – Так званий пакет законів «Стоп Сорос» є лише останнім у черзі таких спроб. Стало неможливим захищати безпеку наших операцій та наших співробітників в Угорщині від свавілля державного втручання».

Законодавство, посилаючись на інтереси національної безпеки, блокує будь-які організації від надання консультацій або представлення інтересів прохачів притулку та біженців без державної ліцензії.

У заяві також зазначається, що за останні два роки угорська влада витратила понад 100 млн євро державних коштів на кампанії з розповсюдженні брехні про фонд та її партнерів.

Фонд «Відкрите суспільство» має давню історію в Угорщині, де народився Сорос і де він розпочав свою благодійну діяльність у Європі. Він заснував свій перший фонд в Угорщині в 1984 році, використовуючи його як майданчик для поширення свободи слова та думки в останні роки комунізму, а потім і на користь переходу до демократії. Протягом першого десятиліття свого існування фонд фінансував молоко для школярів, доставляв обладнання до лікарень та допомагав найбіднішим та найвразливішим верствам населення. У 2010 році Сорос дав 1 млн євро, щоб допомогти угорцям, які постраждали від екологічної катастрофи після аварії на алюмінієвому заводі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті