mind
«Інтерпайп» Пінчука поставить «Укргазвидобуванню» труб за 3 млрд грн

«Інтерпайп» Пінчука поставить «Укргазвидобуванню» труб за 3 млрд грн

52 тис. тонн труб виготовлять українські заводи Пінчука, а також російські й китайські підприємства

«Інтерпайп» Пінчука поставить «Укргазвидобуванню» труб за 3 млрд грн
Фото interpipe.biz

За результатами тендерів ПАТ «Укргазвидобування» 11 травня уклало 6 угод із ТОВ «Інтерпайп Україна» про закупівлю труб на загальну суму 3 млрд грн, повідомляють Наші Гроші із посиланням на систему «Прозорро».

ТОВ «Інтерпайп Україна», яке належить Вікторові Пінчукові, продало «Укргазвидобуванню» 52 тис. тонн труб по 50-77 тис. грн/тонн. Їх виробниками є ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» і ПрАТ «Інтерпайп НТЗ», якими також володіє Пінчук, а також ПАТ «Сіверський трубний завод» і ПАТ «Трубна металургійна компанія» (Росія), «VAM (Changzhou) Oil & Gas Premium Equipments Co, Ltd» і «Anhui Tianda Oil Pipe Company Limited» (Китай).

Загалом, сума угод на 3% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі в 3,13 млдр грн.

У грудні 2017 року «Укргазвидобування» замовляло труби в «Інтерпайп Україна» на 7% і 5% дешевше, проте підвищення цін приблизно відповідає світовому зростанню цін на сталь. Водночас, від початку існування системи «Прозорро», компанія «Інтерпайп» уклала договорів із «Укргазвидобуванням» на суму 8,6 млрд грн. В свою чергу, це 84% від усіх угод газовидобувного підприємства з усіма постачальниками будь-яких труб у цей період.

«Інтерпайп» Пінчука поставить «Укргазвидобуванню» труб за 3 млрд грнНаші Гроші

При цьому рік за роком конкуренція на трубних тендерах головного офісу «Укргазвидобування» знижується: в 2016 році середня кількість учасників торгів була 3,88, в 2017-му – 3,43, в 2018-му – 2,86.

Нагадаємо, нещодавно «Інтертайп Україна» уклала угоду з ПАТ «Укрзалізниця» щодо постачання коліс на суму 295 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті