mind
Стало відомо про ще один масштабний витік інформації з Facebook

Стало відомо про ще один масштабний витік інформації з Facebook

Якщо ви не проходили тести myPersonality, то вам немає за що хвилюватися

Стало відомо про ще один масштабний витік інформації з Facebook
фото Shutterstock

Видання New Scientist розповіло про черговий масштабний витік інформації про користувачів Facebook – цього разу у відкритому доступі виявилися дані 3 млн користувачів соцмережі, які користувалися додатком з психологічними тестами myPersonality, створеним у Кембриджському університеті.

Доступ до інструмента був тільки у тих, хто заплатив за нього, проте самі дані були безкоштовно розміщені в мережі без належної анонімізації їх власників.

Інформація про цих користувачів (відповіді на питання тесту, особисті дані з профілів FB, статуси, вік, стать, сімейне становище та ін.) була відкритою протягом 4 років. Таким чином, протягом 5 років будь-хто з охочих, хто знайшов облікові дані, міг використовувати їх і отримати доступ до конфіденційної інформації.

Також, зазначає New Scientist, паролі для доступу до цієї бази можна було знайти в інтернеті і без реєстрації.

За словами представників Кембриджського університету, додаток було створено вченим Девідом Стіллвелом до того, як він почав працювати в університеті, і тому інструмент не пройшов усі необхідні перевірки.

Facebook призупинила дію програми на своїй платформі тільки на початку квітня ц.р., на підставі того, що додаток може порушувати правила соцмережі.

Нагадаємо, Facebook опинився в центрі скандалу після того, як на початку березня низка британських і американських ЗМІ повідомили, що компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Згодом з'ясувалося, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію 87 млн користувачів соцмережі. Cambridge Analytica співпрацювала з передвиборчим штабом Дональда Трампа і, як стверджували в компанії, внесла вклад в його перемогу.

Через витік даних в Cambridge Analytica Марк Цукерберг був змушений давати свідчення в Сенаті і Палаті представників Конгресу США.

Нагадаємо, Цукерберг анонсував нову функцію в Facebook, яка дозволить «очистити історію», але після її застосування соцмережа перестане вас розпізнавати.

Facebook ввів функцію, де кожен користувач може дізнатися, чи передавалися його дані Cambridge Analytica.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті