Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Cambridge Analytica отримала персональні дані 87 млн користувачів Facebook

Cambridge Analytica отримала персональні дані 87 млн користувачів Facebook

Аналітична компанія могла незаконно використовувати дані 87 млн людей

Cambridge Analytica отримала персональні дані 87 млн користувачів Facebook
Фото Shutterstock

Персональні дані близько 87 млн користувачів Facebook, що на 37 млн більше, ніж за попередніми оцінками, були незаконного отримані аналітичною компанією Cambridge Analytica. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на заяву технологічного директора Facebook Майка Шрепфера.

Генеральний директор компанії Марк Цукерберг після оприлюднення цих даних сказав, що Facebook «недостатньо вивчили, якою є наша відповідальність, і це було великою помилкою. Це було моєю помилкою».

На питання щодо того, чи був хтось звільнений з компанії у зв’язку із резонансним скандалом, Цукерберг відповів: «Я започаткував це місце, я ним керую, я несу відповідальність за усе, що тут відбувається. Я не збирають нікого кидати під автобус за помилки, які я зробив».

Шрепфер у своєму блозі також розповів про широкі зміни, які вводяться в соціальну мережу для кращого захисту персональних даних користувачів. Зокрема, компанія зробила більш жорстким процес розгляду додатків, які просять доступ до інформації, такої як реєстрація, фотографії та повідомлення, що змусить розробників погодитись на суворі вимоги. Застосунки більше не зможуть отримувати доступ до приватної інформації, такої як релігійні або політичні погляди, статус відносин, освіта, історія роботи, вподобання в галузі новин та діяльність, пов’язана з новинами, відео та іграми.

Цукерберг також зазначив, що посилений контроль за конфіденційністю, який впроваджується для того, щоб Facebook відповідав новому закону ЄС про захист даних, буде доступним користувачам по усьому світу.

Cambridge Analytica, яку звинувачують в незаконному отриманні та використанні особистих даних 87 млн користувачів соціальної мережі, цю інформацію заперечує. Аналітична компанія запевняє, що за контрактом вона мала доступ до даних лише 30 млн користувачів та видалила дані, як тільки про це попросила Facebook.

Нагадаємо: Facebook потрапила в резонансний скандал із витоком даних мільйонів користувачів соцмережі, які пізніше були використані аналітичною компанією для передбачення симпатій виборців під час виборів у США в 2016 році. Більше про цю справу можна дізнатись із матеріалу Mind «Обережно, Facebook:  чому виник скандал із використанням персональних даних».

Як повідомлялось, у травні 2018 року набере чинності закон про захист даних ЄС, який дасть можливість користувачам самостійно контролювати ті дані, які збирають компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті