mind
Через участь Google у військових проектах з компанії звільняються працівники

Через участь Google у військових проектах з компанії звільняються працівники

4000 працівників виступили проти створення «технологій для війни», близько дюжини працівників звільнилося

Через участь Google у військових проектах з компанії звільняються працівники
фото з pixabay.com

Співробітники Google звільняються з компанії на знак протесту проти її участі в суперечливих військових проектах зі створення зброї із застосуванням технології штучного інтелекту. Про це повідомляє The Week.

Проект називається Project Maven. У його межах технологічна компанія розробляє системи штучного інтелекту, які можна було б використовувати у військових дронах. Нові системи вмітимуть визначати та розпізнавати людей та інші об’єкти.

Повідомляється, що «близько дюжини» співробітників, які займались проектом, пішли з компанії, посилаючись на  різні проблеми, від технічних проблем системи штучного інтелекту до політичних поглядів технологічного гіганта.

Близько 4000 співробітників підписати петицію із закликом відмовитись від участі в проекті та ніколи не розробляти «технології для війни».

Зазначається, що керівництво компанії запевнило своїх працівників, що її партнерство з Пентагоном «призначено не для наступальних цілей» і використовується лише програмне забезпечення для визначення та розпізнавання облич, а також «призначене для порятунку життів».

Хоча «будь-яке військове використання машинного навчання, звичайно, викликає стурбованість, – сказав прес-секретар компанії. – Google активно «бере участь у всебічній дискусії щодо цієї важливої теми, а також із зовнішніми експертами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті