«Газпром» «списує» довільні суми на постачання газу в райони Донбасу

«Газпром» «списує» довільні суми на постачання газу в райони Донбасу

«Нафтогаз» не отримує рахунків, проте «Газпром» у звітності вказує на збільшення поставок на окуповані території

«Газпром» «списує» довільні суми на постачання газу в райони Донбасу
Фото Shutterstock

Російський «Газпром» припинив виставляти НАК «Нафтогаз України» рахунки за постачання газу в окуповані райони Донбасу, але продовжує «списувати» на це довільні суми, повідомляє Інтерфакс посилаючись на«Нафтогаз України».

«Газпром» перестав надсилати нам рахунки за постачання газу на неконтрольовані території, але обсяги поставок газу збільшив і відображає їх у своїй звітності. На поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей можна списати будь-які гроші. З російської сторони поставку контролює тільки сам «Газпром», з української – ніхто», – стверджують у прес-службі НАК.

«Нафтогаз» вважає, що «Газпром» не керується лише бізнес-логікою, вважаючи, що російська компанія спирається не лише на комерцію, але й політику.

У вівторок «Газпром»  оприлюднив звітність, в якій зазначено, що в першому кварталі 2018 року компанія поставила в окуповані райони Донбасу 1,242 млрд куб. м газу проти 1,109 млрд куб. м в аналогічному періоді 2017 року.

Нагадаємо, місяць тому «Газпром» надіслав до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів з «Нафтогаз України» на поставку газу і його транзит через територію України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті