Рада підтримала проект закону «Про валюту» у першому читанні
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Рада підтримала проект закону «Про валюту» у першому читанні

За відповідне рішення проголосували 253 народних депутати

Рада підтримала проект закону «Про валюту» у першому читанні
Фото УНІАН

Верховна Рада прийняла президентський проект закону «Про валюту» (№8152)  у першому читанні. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

За відповідне рішення проголосували 253 народних депутатів.

«Україна зможе прийти врешті-решт до свободи валютних операцій. А обмеження будуть запроваджуватися лише у відповідь на кризові явища... Така позиція – свобода плюс захищеність – спростить життя українському бізнесу та відкриє двері в Україну для іноземних інвесторів. А відтак, українці отримають нові робочі місця», – зазначив голова Нацбанку Яків Смолій.

Згідно з повідломленням, закон зніме адміністративний тягар із бізнесу і банків та забезпечить більш прозорі, зрозумілі й сприятливі умови для іноземних інвесторів. Також схвалення закону дасть Україні змогу виконати зобов’язання забезпечити вільний рух капіталу, яке вона взяла на себе відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

про валюту

(Фото: прес-служба НБУ)

Раніше повідомлялося, що Національна рада реформ 2 березня 2018 року підтримала для подання на розгляд ВР пропозиції Нацбанку до проекту закону «Про валюту» – єдиного рамкового законодавчого акту, що регулюватиме питання організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду.

Зі свого боку президент Петро Порошенко зазначив, що документ запроваджує принцип «дозволено все, що не заборонено» та поступову, послідовну і гнучку лібералізацію на валютному ринку України, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей. Водночас відповідний декрет Кабміну нарешті буде скасовано разом з покаранням у вигляді призупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Також президент сказав, що кінцевою метою є покращення умов для інвесторів, залучення інвестицій, нові робочі місця, нові надходження до державного бюджету, надходження валюти в країну, зміцнення національної валюти.

12 березня президент підписав законопроект «Про валюту» і направив його до Верховної Ради.

Пізніше було повідомлено, що НБУ наполягає на доопрацюванні законопроекту «Про валюту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті