mind
«Євраз Южкокс» контролюватиме «Метінвест» Ахметова

«Євраз Южкокс» контролюватиме «Метінвест» Ахметова

Нові акціонери змінили назву й наглядову раду в повному складі

Нові акціонери ПрАТ «Євраз Южкокс» (Кам'янське Дніпропетровської обл.) змінили назву на ПрАТ «Южкокс» і наглядову раду в повному складі, в яку увійшли топ-менеджери підприємств, підконтрольних «Метінвесту». Про це пише Інтерфакс-Україна.

Відповідні питання розглянуті на загальних зборах акціонерів 14 травня.

Акціонери вивели з наглядової ради його голову Олександра Мар'янчука, а також начальника відділу юридичного супроводу ПрАТ «Євраз-ДМЗ», ТОВ «Евразтранс Україна» і ТОВ «Євраз Україна» Людмилу Гармаш і начальника відділу митного декларування управління збуту комерційної дирекції ПАТ «Євраз-ДМЗ» Дмитра Скотаренко.

Разом з цим до наглядової ради обрані як незалежні директори: начальник управління корпоративними правами ТОВ «Метінвест Холдинг» Євген Шелехов, начальник правового управління Дніпровського меткомбінату (ДМК) Сергій Масленников та голова спілки «Українські емітенти», член наглядової ради Дніпровського КХЗ, член наглядової ради інвестиційного фонду «Генезис» Сергій Румпа.

У серпні минулого року президент групи Evraz (РФ) Олександр Фролов повідомляв, що компанія розглядає можливість продажу ПрАТ «Євраз Южкокс».

У грудні того ж року повідомлялося, що Evraz перевів акції ПрАТ «Євраз Южкокс» із компанії Palmrose B. V. (Нідерланди), що є її 100% «дочкою», на компанію Dashuria Ltd (Кіпр, підконтрольна Evraz згідно з інформацією на сайті групи). При цьому частка Palmrose B. V. у статутному капіталі ПАТ «Євраз Южкокс» скоротилася з 94,956541% загальної кількості акцій до нуля, а частка Dashuria Ltd зросла з нуля до 94,956541% КК.

НС ПрАТ «Євраз Южкокс» 18 грудня 2017 року призначила Андрія Шабанова гендиректором підприємства колишнього керівника ТОВ «Науково-виробниче об'єднання «Інкор і Ко» (Донецьк) і ПрАТ «Донецьккокс», що входять до групи «Метінвест».

У березні цього року віце-президент групи «Євраз», керівник дивізіону «Україна» Денис Новоженов повідомив, що у «Євразу» в Україні залишився один актив – ТОВ «ЕвразТранс Україна», яке займається вантажними перевезеннями.

Статутний капітал ПАТ «Євраз Южкокс» – 171,918 млн грн, номінал акції – 0,25 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті