mind
Сергія Скрипаля допитують британські слідчі у справі про отруєння

Сергія Скрипаля допитують британські слідчі у справі про отруєння

Детективів цікавлять регулярні візити Скрипаля в Лондон та щомісячні зустрічі з його колишнім куратором у MI6

Сергія Скрипаля допитують британські слідчі у справі про отруєння
фото Shutterstock

Британські слідчі допитують колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля в лікарні, де він поступово одужує після отруєння нервово-паралітичним речовиною в британському Солсбері. Про це повідомляє видання Sky news.

Слідчі намагаються з'ясувати більше подробиць про життя Скрипаля у Великобританії після того, як він пішов на пенсію, відзначається в повідомленні. Британські правоохоронні органи мають намір більше дізнатися про його регулярні поїздки в Лондон, за кордон, щомісячні зустрічі зі своїм ймовірним куратором з британської розвідувальної служби MI6.

Видання також повідомляє, що Скрипаль у червні 2016 року відвідав Естонію та Чехію, де проводив лекції для представників місцевої розвідки і передав їм інформацію про методи роботи російських спецслужб у Європі.

Слідчі намагаються з'ясувати, чи може ця діяльність, хоча відтоді минуло два роки, стати достатнім мотивом для замаху на Скрипаля з метою його вбивства?

Британський уряд наполягає на тому, що Кремль несе відповідальність за напад на Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, який було скоєно методом нанесення на дверну ручку їх помешкання нервово-паралітичної речовини «Новичок», розробленої в Росії.

При цьому Держдепартамент США заявив, що лише Росія мала мотив та засоби для отруєння Скрипалів.

Також у ЗМІ просочилася інформація, що російські шпигуни готували в США такі ж напади, як у Солсбері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті