Система шенгенських віз зазнає змін: дані стануть відкритими для всіх країн ЄС

Система шенгенських віз зазнає змін: дані стануть відкритими для всіх країн ЄС

ЄК пропонує державам-членам Євросоюзу вільно обмінюватися інформацією про туристів та мігрантів

Система шенгенських віз зазнає змін: дані стануть відкритими для всіх країн ЄС
фото Shutterstock

Єврокомісія в середу запропонувала модернізувати візову інформаційну систему – базу даних, що містить інформацію про людей, які звертаються за шенгенськими візами, передає inform.kz.

Зміни дозволять ретельніше перевіряти заявників і уточнювати інформацію про туристів завдяки швидшому обміну інформацією між державами-членами ЄС та вільному доступу до інших баз даних ЄС.

Удосконалена система дозволить здійснювати перевірку заявників на візу по всіх існуючих базах даних ЄС.

Також в систему будуть вноситися копії квитків пасажирів, які претендують на отримання візи. У базу даних також отримають доступ правоохоронні органи для розслідування злочинів.

Крім цього, в візову інформаційну систему вперше буде включена інформація про довгострокові візи і посвідки на проживання (вид на жительство – рос.) неєвропейських громадян в країнах ЄС. Поки що ця база даних містить інформацію про кандидатів на короткострокові шенгенські візи, уточнює видання.

«Злочинці і потенційні терористи не повинні мати можливості пробратися в Європу непоміченими. Європа – це не фортеця, але ми повинні знати, хто перетинає наші кордони», – заявив єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос.

«Удосконалення візової інформаційної системи дозволить усунути недоліки наших інформаційних систем і забезпечить органи, які видають візи, і прикордонні служби необхідною інформацією», – додав єврокомісар.

Нагадаємо, Рада ЄС затвердила нову систему реєстрації на кордонах Шенгену.

Також повідомлялося, що ЄС планує змінити правила в’їзду для українців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло