Китай запропонував США кроки для подолання торгового дефіциту

Китай запропонував США кроки для подолання торгового дефіциту

Пекін готовий піти на низку торговельних поступок, щоб зменшити торговий дефіцит між країнами та уникнути введення імпортних мит

Китай запропонував США кроки для подолання торгового дефіциту
Фото Shutterstock

Китай пропонує американському президенту Дональду Трампу пакет торговельних поступок та збільшення покупок американських товарів, спрямованих на скорочення торгового дефіциту США з Китаєм до $200 млрд на рік. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Ця новина надійшла під час перших двох днів американсько-китайських торговельних переговорів у Вашингтоні, спрямованих на врегулювання тарифних загроз між двома найбільшими економіка світу.

Одне з джерел повідомило, що американський авіавиробник Boeing буде основним бенефіціаром китайської пропозиції, якщо на це погодиться Трамп. Компанія є найбільшим експортером США і вже продає близько чверті своєї продукції китайським покупцям.

Інша особа, знайома з ходом переговорів, повідомила, що пакет може включати скасування певного ряду вже існуючих китайських мит приблизно на $4 млрд.

Двома найбільшими статтями експорту США в Китай минулого року були літаки – $16 млрд та соєві боби – $12 млрд.

Нагадаємо: президент Дональд Трамп неодноразово наголошував на необхідності скорочення торгового дефіциту з Китаєм, який лише минулого року склав $375 млрд.

Задля досягнення цієї мети адміністрація США підготувала низку нових мит на 1300 товарів з Китаю. У свою чергу, китайська сторона пообіцяла відповісти дзеркальними імпортними митами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті