mind
США хочуть заблокувати «Північний потік – 2», щоб зберегти власний експорт – міністр ФРН

США хочуть заблокувати «Північний потік – 2», щоб зберегти власний експорт – міністр ФРН

Альтмаєр пообіцяв врахувати інтереси України, а також пояснив, що відмова від газопроводу не гарантуватиме американський експорт

США хочуть заблокувати «Північний потік – 2», щоб зберегти власний експорт – міністр ФРН
Петер Альтмаєр
фото з twitter.com/BMWi_Bund

Близький союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель, міністр економіки країни Петер Альтмаєр виступив із серйозним попередження Сполученим Штатам щодо їх намагань заблокувати будівництво запланованого російсько-німецького газопроводу задля збереження власного експорту. Про це повідомляє Reuters.

Німецький міністр став на захист «Північного потоку – 2», проти якого виступають східноєвропейські країни, а також США. На їхню думку, трубопровід в обхід України збільшить важелі тиску Росії на країни, які розраховують на поставки газу з Москви.

Напередодні саміту Меркель та президента Путіна Альтмаєр зазначив, що ЄС повинен гарантувати, що Україна продовжить отримувати доходи за транзит навіть після того, як трубопровід буде збудовано.

Водночас він звинуватив США в бажанні заблокувати газогін, який будуватиме російський «Газпром» та консорціум європейських енергетичних компаній, щоб збільшити власний експорт сланцевого газу.

«Вони шукають ринків, і ми це можемо зрозуміти, і вони можуть легко «приземлитися» тут, – сказав він. – Але це набагато дорожче, ніж газ, який потраплятиме через  трубопровід, тому блокування «Північного потоку – 2» не гарантуватиме експорт».

Він додав також, що Європа рішуче реагуватиме на спроби США поставити свої економічні інтереси на перше місце.

«США – наші друзі та партнери, і ми хочемо захистити наші спільні цінності. Але якщо «Америка передусім», і вони ставлять свої економічні інтереси поперед інших, тоді і вони мають очікувати, що Європа визначить свої інтереси й боротиметься за них».

Нагадаємо: у США жорстко відреагували на пропозицію з боку Німеччини, щоб США зняли свої претензії щодо трубопроводу. А в обмін на це Україна отримає гарантії, які захистять її від будь-якої втрати доходів від транзиту газу.

Раніше в Сполучених Штатах заявили про можливість введення санкцій проти компаній, причетних до будівництва «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті