Адвокати Насірова просять Порошенка захистити конституційне право підзахисного на адвокатську таємницю
Через незаконний запис конфіденційного спілкування адвокатів із підзахисним у приміщенні НАБУ

Адвокати екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова звертаються до президента Петра Порошенка з проханням вжити заходів для захисту конституційних гарантій адвокатури у зв'язку з порушеннями адвокатської таємниці співробітниками Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це повідомив адвокат Любомир Дроздовський на прес-конференції в понеділок.
«Ми змушені звернутися до вас ... як до гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, з проханням невідкладно вжити всіх необхідних заходів із метою захисту конституційного статусу адвокатури як незалежного інституту надання професійної правової допомоги в Україні, зокрема, ініціювати внесення відповідних законодавчих змін до чинного законодавства України, що забезпечило б повною мірою конституційні гарантії діяльності адвокатури в Україні», – йдеться в повідомленні з посиланням на зазначене звернення адвокатів до глави держави.
Так, адвокат розповів, що з 3 серпня до 20 вересня 2017 року в приміщенні НАБУ проводилася незаконна аудіо- та відеофіксація конфіденційного спілкування захисників Насірова зі своїм підзахисним, а в подальшому співробітники НАБУ намагалися використовувати ці записи як доказ для сторони обвинувачення в суді.
Після цього, як нагадав адвокат, захист звернувся до генпрокурора з повідомленням про скоєння злочину співробітниками Бюро у зв'язку з порушенням адвокатської таємниці. Водночас, за словами Дроздовського, у відкритті кримінального провадження було відмовлено, після чого захист оскаржив це в суді, який, зі свого боку, зобов'язав Генпрокуратуру розпочати розслідування. «Водночас без проведення жодних слідчих дій... 19 квітня 2018 року постановою детектива НАБУ кримінальне провадження було закрито», – сказав адвокат.
Він повідомив, що 22 травня Солом'янський районний суд Києва розглядатиме скаргу адвокатів на закриття кримінального провадження.
Нагадаємо: в лютому 2018 року Насіров звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету міністрів, другий відповідач – ДФС.
Раніше, наприкінці січня 2018 року, Кабінет міністрів прийняв рішення про звільнення усуненого від виконання обов'язків голови ДФС Насірова. Тимчасовим головую фіскальної служби став Мирослав Продан.
Як писав Mind, 19 січня 2018 року суд продовжив ще на два місяці відстороненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову запобіжний захід у вигляді 100 млн грн застави. Насіров продовжить носити електронний браслет і не зможе виїжджати за межі Київської області. Також йому не повернуть закордонний паспорт.
Так, на початку березня 2017 року Романа Насірова відсторонили від посади керівника ДФС, одразу після того, як його затримали детективи НАБУ. Насірову було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення застави в 100 млн грн. У червні суд відмовив обвинуваченому в зарахуванні зазначеної застави до держбюджету через те, що він не здав британський паспорт, який в нього є.
Пізніше, у серпні 2017 року, суд наклав арешт на все його майно, включаючи наявну в держреєстрі нерухомість.
Також Насірова можуть притягнути до суду у Великобританії за британськими законами через те, що він має громадянство цієї країни, окрім українського.
Нагадаємо: НАБУ підозрює Насірова в причетності до махінацій у «газовій справі» депутата і бізнесмена Олександра Онищенка. Насірову інкримінують зловживання владою, що спричинило збитки державі на 2 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].