Енергоблок №1 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

Енергоблок №1 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

Після завершення ремонтних робіт

Енергоблок №1 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі
Фото: УНІАН

Хмельницька АЕС 22 травня 2018 року о 08:39 підключила енергоблок №1 до енергомережі після завершення ремонтних робіт. Наразі ведеться набір потужності. Про це йдеться у повідомленні на сайті Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Крім того, енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,22 млн кВт*год електроенергії, а з початку місяця ‒ 507,03 млн кВт*год електроенергії.

Як зазначається, радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Нагадаємо, 3 квітня 2018 року енергоблок №1 Хмельницької АЕС було відключено від енергомережі для проведення ремонтних робіт.

Раніше, 3 січня 2018 року, на Хмельницькій АЕС екстрено було відключено від електропостачання енергоблок №2.

Як зазначалось, енергоблок відключили для усунення пропускання середовища на ущільнюючій поверхні вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління та захисту.

Під час відключення реакторна установка знаходилась у стані «гаряче зупинення».

Хмельницька АЕС (ХАЕС) розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.

Про те, як зберегти атомну енергетику в Україні і чи потрібно її використовувати, читайте у матеріалі Mind «Чи потрібна Україні ядерна енергетика».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло