Десятки іноземних журналістів прибули до КНДР, щоб засвідчити демонтаж ядерного полігону

Десятки іноземних журналістів прибули до КНДР, щоб засвідчити демонтаж ядерного полігону

Зазначається, що на закриття полігону Пунгері північнокорейська влада технічних експертів, попри вимогу США, не запросила

Десятки іноземних журналістів прибули до КНДР, щоб засвідчити демонтаж ядерного полігону

Близько двох десятків журналістів із західних та китайських новинних організацій прибули до Північної Кореї, щоб засвідчити закриття найбільшого в країні ядерного полігону. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що КНДР запросила міжнародні ЗМІ, а не технічних експертів, щоб продемонструвати демонтаж ядерного полігону Пунгері, хоча Сполучені Штати наполягали на «остаточному закритті, яке можна перевірити».

Пропозиція щодо демонтажу ядерного полігону розглядалася світовою спільнотою як ключова поступка для послаблення напруги між Пхеньяном та його головними суперниками, Південною Кореєю та США.

Тим не менш послаблення напруги наштовхнулося на неочікувану перепону, коли КНДР пригрозила відмовитись від саміту, запланованого на 12 червня в Сінгапурі між Дональдом Трампом та Кім Чен Ином.

Президент Південної Кореї Мун Джеін зустрінеться з Трампом сьогодні, 22 травня, оскільки американські високопосадовці намагаються вияснити, чи серйозно налаштована КНДР на перемовини.

Повідомляється, що церемонію демонтажу полігону на власні очі побачать журналісти з AP, CNN, CBS, Russia Today та китайських державних ЗМІ.

Як повідомлялося, керівництво КНДР, як і обіцяло, розпочало демонтаж ядерного полігону. Згідно зі знімками супутників, було знесено декілька ключових будівель оперативної підтримки, а також розібрані рейки, що ведуть до трьох тунелів полігону. Самі входи до тунелів залишалися відкритими, ймовірно, їх закриватимуть у присутності журналістів.

Нагадаємо: віце-президент США Майк Пенс порадив Кім Чен Ину не грати з Трампом та повідомив, що президент США наразі думає над імовірним скасуванням саміту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло