mind
Північна Корея розпочала обіцяний демонтаж ядерного полігону

Північна Корея розпочала обіцяний демонтаж ядерного полігону

Полігон Пунгері є найбільшим в країні, саме на ньому відбувались усі шість ядерних випробувань КНДР

Північна Корея розпочала обіцяний демонтаж ядерного полігону
Фото Shutterstock

Керівництво КНДР, як і обіцяло, розпочало демонтаж найбільшого в країні ядерного полігону Пунгері. Про це повідомляє 38North.

Процес демонтажу розпочався ще 7 травня. Наразі, згідно із даними супутникових знімків, було знесено декілька ключових будівель оперативної підтримки. Також були розібрані рейки, що ведуть до трьох тунелів полігону.

Інші, більш значущі будівлі на території об’єкту поки залишаються цілими, включно із двома будівлями командного центру та головної адміністративної зони підтримки. Крім того, знімки демонструють, що і тунельні входи поки що лишаються відкритими.

Імовірно, це може бути пов’язано із тим, що влада Північної Кореї пообіцяла здійснити кінцевий демонтаж перед іноземними журналістами. Планується, що цей процес включатиме «руйнування всіх тунелів вибухами, блокування входів до них та демонтаж усіх об’єктів нагляду, будівель, де здійснювались дослідження, та пунктів безпеки».

Нагадаємо: наприкінці квітня лідер КНДР Кім Чен Ин пообіцяв своєму колезі з Південної Кореї ліквідувати ядерний полігон. Закриття він пообіцяв зробити публічним, запросивши на нього журналістів та експертів з безпеки.

Як повідомлялось, держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати готові зняти з Північної Кореї санкції за умови, якщо країна повністю відмовиться від своєї програми ядерної зброї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті