Росія підігрівала сепаратистські настрої у Каталонії – розвідка Іспанії

Росія підігрівала сепаратистські настрої у Каталонії – розвідка Іспанії

Спроби вплинути на громадську думку підтримувалися урядами іноземної держави

Росія підігрівала сепаратистські настрої у Каталонії – розвідка Іспанії
фото Shutterstock

Росія втручалася в каталонський конфлікт на боці сепаратистів з метою дестабілізації обстановки в Іспанії. Про це офіційно стверджується у доповіді, поширеній 21 травня Національним розвідувальним центром (CNI) Іспанії, пише іспанське видання El Pais.

Дослідження провів Національний криптологічний центр (підрозділ CNI), який відповідає за кібербезпеку. За його даними, Москва втручалася у сепаратистські процеси в Каталонії.

У доповіді центру«Про кіберзагрози і тенденції» стверджується, що Іспанія стала жертвою кібервійни, як і багато інших країн, а спроби вплинути на громадську думку підтримувалися урядами іноземних держав, стверджують автори дослідження.

«Стало ясно, що наповнення засобів інформації або соцмереж масово і цілеспрямовано провокативною або фейковою інформацією використовувалася представниками державних структур з метою дестабілізувати інші держави та розділяти громадськість на різні табори», – йдеться в документі.

Іспанська влада раніше заявляла, що інформація, спрямована на підтримку незалежності Каталонії в розпал кризи, поширювалася в соцмережах із серверів, розташованих на території Росії і Венесуели. При цьому прямих звинувачень на адресу держав не було.

Нагадаємо, криза в Каталонії триває з осені минулого року. 1 жовтня по підсумками референдуму Каталонія оголосила про свою незалежність від Іспанії. Мадрид не визнав цю заяву, розформував уряд Каталонії та призначив нові вибори в автономії.

Як повідомлялося, новим главою Каталонії з перевагою в один голос став відчайдушний прихильник незалежності та Пучдемона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло