Дослідження: пакети яких українських супермаркетів не відповідають вимогам ЄС
Надто тонкі пакети частіше рвуться, і їх складніше використовувати повторно

Поліетиленові пакети найбільших українських мереж супермаркетів значно тонші за європейські пакети і не відповідають директиві ЄС стосовно вимог до товщини поліетилену. Це означає, що вони частіше рвуться, і їх складніше використовувати повторно.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного незалежною лабораторією на замовлення ReThink.
Надто тонкі пакети у Європі вважаються найбільш шкідливими, оскільки їх важче переробити.
Відповідно до Директиви Євросоюзу 2015/720 від 25 квітня 2015 року «Про обмеження використання тонких пластикових пакетів», країни-члени ЄС повинні вжити заходів, які б сприяли скороченню виробництва та використання пакетів, товщина яких менша за 50 мкм.
У результаті дослідження, проведеного ДП «Укрметртестстандарт», було виявлено, що в мережах українських супермаркетів найбільш широко використовуються пакети з товщиною стінки від 10 мкм до 50 мкм. А саме:
- 10,2 мкм – малі прозорі пакети-майки, які розповсюджуються у магазинах безкоштовно;
- 24,8 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі АТБ-Маркет;
- 28,3 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі Good Wine;
- 29,4 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі Сільпо;
- 34,7 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі METRO Cash & Carry Ukraine;
- 42,9 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі NOVUS;
- 50,3 мкм – пакет з петлевою ручкою, який розповсюджують на касі BILLA Україна.
Слід зазначити, що для дослідження бралися найбільші за розміром (а значить, і найтовщі) пакети кожної зі згаданих мереж. Відповідно, менші пакети в цих магазинах ще тонші.
Згідно з результатами проведеного дослідження, тільки найбільший пакет мережі «Billa» відповідає визначенню «тонкий пластиковий пакет» згідно з нормами ЄС – це пакет з товщиною стінки не менше 50 мікрон.
«Такий рівень товщини пакетів в українських супермаркетах свідчить про низький рівень відповідальності рітейлерів та відсутність законодавчих вимог зі сторони держави щодо зменшення використання пластикових пакетів», – зазначають автори дослідження.
Нагадаємо, широкий суспільний резонанс викликала новина, що в Києві заборонили поліетиленові пакети. але насправді все виявилося не так просто.
Однак Київська міськрада прийняла рішення щодо обмеження використання пластикових пакетів і переходу на паперові пакети і полотняні сумки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].