Дослідження: пакети яких українських супермаркетів не відповідають вимогам ЄС

Дослідження: пакети яких українських супермаркетів не відповідають вимогам ЄС

Надто тонкі пакети частіше рвуться, і їх складніше використовувати повторно

Дослідження: пакети яких українських супермаркетів не відповідають вимогам ЄС
фото ReThink

Поліетиленові пакети найбільших українських мереж супермаркетів значно тонші за європейські пакети і не відповідають директиві ЄС стосовно вимог до товщини поліетилену. Це означає, що вони частіше рвуться, і їх складніше використовувати повторно.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного незалежною лабораторією на замовлення ReThink.

Надто тонкі пакети у Європі вважаються найбільш шкідливими, оскільки їх важче переробити.

Відповідно до Директиви Євросоюзу 2015/720 від 25 квітня 2015 року «Про обмеження використання тонких пластикових пакетів», країни-члени ЄС повинні вжити заходів, які б сприяли скороченню виробництва та використання пакетів, товщина яких менша за 50 мкм.

У результаті дослідження, проведеного ДП «Укрметртестстандарт», було виявлено, що в мережах українських супермаркетів найбільш широко використовуються пакети з товщиною стінки від 10 мкм до 50 мкм. А саме:

- 10,2 мкм – малі прозорі пакети-майки, які розповсюджуються у магазинах безкоштовно;

- 24,8 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі АТБ-Маркет;

- 28,3 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі Good Wine;

- 29,4 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі Сільпо;

- 34,7 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі METRO Cash & Carry Ukraine;

- 42,9 мкм – пакет-майка, який розповсюджують на касі NOVUS;

- 50,3 мкм – пакет з петлевою ручкою, який розповсюджують на касі BILLA Україна.

Слід зазначити, що для дослідження бралися найбільші за розміром (а значить, і найтовщі) пакети кожної зі згаданих мереж. Відповідно, менші пакети в цих магазинах ще тонші.

Згідно з результатами проведеного дослідження, тільки найбільший пакет мережі «Billa» відповідає визначенню «тонкий пластиковий пакет» згідно з нормами ЄС – це пакет з товщиною стінки не менше 50 мікрон.

«Такий рівень товщини пакетів в українських супермаркетах свідчить про низький рівень відповідальності рітейлерів та відсутність законодавчих вимог зі сторони держави щодо зменшення використання пластикових пакетів», – зазначають автори дослідження.

Нагадаємо, широкий суспільний резонанс викликала новина, що в Києві заборонили поліетиленові пакети. але насправді все виявилося не так просто.

Однак  Київська міськрада прийняла рішення щодо обмеження використання пластикових пакетів і переходу на паперові пакети і полотняні сумки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло