Київська міськрада прийняла рішення щодо обмеження використання пластикових пакетів

Київська міськрада прийняла рішення щодо обмеження використання пластикових пакетів

Депутати заохочують продавців перейти на паперові пакети і полотняні сумки

Київська міськрада прийняла рішення щодо обмеження використання пластикових пакетів
фото Shutterstock

Депутати київської міської ради підтримали рішення щодо обмеження використання поліетиленових пакетів у магазинах, повідомляється на сайті міськради.

Рішення «Про питання використання поліетиленових пакетів у магазинах та точках продажу товарів» було підтримане 75 депутатами на пленарному засіданні 17 травня. 

Відтак, Київрада рекомендує суб’єктам господарювання сфери торгівлі та послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Серед таких аналогів міськрада пропонує біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо. 

«У багатьох країнах прийняті або розробляються законодавчі акти, які прямо забороняють використання полімерів. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. Приміром, у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену. Магазинам дали тримісячну відстрочку, щоб вони встигли закупити паперові пакети і полотняні сумки», – говорять у міськраді. 

Головною ідеєю рішення є зробити купівлю і використання поліетилену не модним.

«Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено», – зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

Рішення є рекомендаційним, адже органи місцевого самоврядування не уповноважені встановлювати таку заборону Проте раніше Київрада прийняла рішення про звернення до Верховної Ради України щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів.

Нагадаємо, у Кенії повністю заборонили використання пластикових пакетів, за це там тепер можна потрапити у в’язницю на чотири роки  або заплатити штраф у $38 000.

У Німеччині та Брюсселі також відмовляються від використання пластикових пакетів і переходять на полотняні торбинки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті