Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Нові міжнародні угоди з ЄІБ: Україні нададуть 75 млн євро на автомобільні дороги

Нові міжнародні угоди з ЄІБ: Україні нададуть 75 млн євро на автомобільні дороги

Крім того, Європейський інвестиційний банк підписав фінансову угоду з державним підприємством НАК «Укренерго»

Нові міжнародні угоди з ЄІБ: Україні нададуть 75 млн євро на автомобільні дороги
Учасники підписання міжнародних двосторонніх угод у Бельгії
Фото КМУ

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали важливі міжнародні угоди, які стосуються питань оновлення енергосистеми держави та безпеки українських доріг, повідомляє КМУ. 

Серед підписаних документів – Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством фінансів України та ЄІБ та фінансова угода з державним підприємством НАК «Укренерго».

Крім того, була підписана Гарантійна угода між Україною та ЄІБ у межах проекту «Програма підвищення надійності підстанцій» на суму 136 млн євро. Цей проект спрямований на підвищення ефективності та надійності роботи української енергосистеми для її інтеграції з мережею системних операторів передачі електроенергії в Європі. Досягнути цього планується шляхом заміни застарілого обладнання високовольтних підстанцій із одночасним переходом на сучасні схеми розподільчих пристроїв та встановленням автоматизованих систем керування технологічними процесами на підстанціях Південно-Східного регіону.

Проект передбачає здійснення реконструкції 11 підстанцій на 330 кВ та 1 підстанції на 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи.

Процес буде реалізований в Дніпропетровській області на восьми підстанціях («Нікопольська», «Прометей», «Південна» «Першотравнева» «Кам’янська» «Дніпровська», «Павлоградська» «Гірнича»), у Запорізькій області – на двох підстанціях («Мелітопольська», «Запорізька»), у Кіровоградській області (підстанція «Кварцит»), у Донецькій області (підстанція «Південнодонбаська»).

Меморандум про взаєморозуміння передбачає, зокрема, реалізацію проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України». Мова про отримання позики у сумі 75 млн євро на фінансування відповідних робіт у містах Дніпро, Львів, Одеса, Кам’янець-Подільській, Харків, Київ. Спектр робіт – від безпосереднього оновлення доріг до використання допоміжних заходів, а саме будівництва велодоріжок, облаштування зупинок, зменшення викидів.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав подання до Верховної Ради про розгляд проекту закону «Про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком» щодо надання позики в розмірі 150 млн євро на модернізацію залізниці на ділянці Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті