Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Президент «дав добро» на ратифікацію угоди з ЄІБ про надання понад 150 млн євро

Президент «дав добро» на ратифікацію угоди з ЄІБ про надання понад 150 млн євро

Зазначені кошти підуть на модернізацію ділянки залізниці Долинська – Миколаїв – Колосівка

Президент «дав добро» на ратифікацію угоди з ЄІБ про надання понад 150 млн євро
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав подання до Верховної Ради про розгляд проекту закону «Про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком» щодо надання позики в розмірі 150 млн євро на модернізацію залізниці на ділянці Долинська – Миколаїв – Колосівка, йдеться в повідомленні на сайті голови держави.

Як зазначається, загальна вартість проекту складає 306 млн євро. Джерелами фінансування визначено позику Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) під державні гарантії – 150 млн євро, кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) під державні гарантії – 150 млн євро; грантові кошти на технічну допомогу Інвестиційного фонду сусідства або інших донорів – 6 млн євро.

«На сьогоднішній день це робиться для того, щоб полегшити залізничне сполучення з миколаївськими портами, забезпечити збільшення завантаження, прискорення обробки вантажів і підвищення якості надання транзитних послуг та укріплення статусу України як транзитної держави», – наголосив президент.

Фінансову угоду «Проект модернізації української залізниці (Модернізація інфраструктури ПАТ «Укрзалізниця») між Україною та ЄІБ було укладено 19 грудня 2016 року у Брюсселі.

Угодою передбачено, що ЄІБ надає Україні в особі Міністерства фінансів України позику в розмірі 150 млн євро для реалізації проекту «Електрифікація залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка», який передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв’язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Як зазначається, реалізація проекту дозволить збільшити пропускну спроможність залізничного напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка, щозі свого боку дозволить вирішити проблеми з пропуском вантажів у напрямку миколаївських портів; підвищити середню швидкість руху вантажних поїздів на ділянці на 20 – 25%, скоротити термін доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати, пов’язані з поліпшенням організації руху поїздів.

Нагадаємо: у грудні 2017 року ЄБРР підписав з «Укрзалізницею» документ, за яким ЄБРР надає кредит обсягом 150 млн євро для будівництва другої колії, електрифікації та модернізації систем сигналізації і зв'язку на напрямку Долинська – Миколаїв – Колосівка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті