ЄБРР підтвердив інтерес до акцій Ощадбанку

ЄБРР підтвердив інтерес до акцій Ощадбанку

Президент організації заявив, що прийшов час для вступу ЄБРР у капітал українського держбанку

ЄБРР підтвердив інтерес до акцій Ощадбанку
Фото Facebook «Ощадбанк»

Європейський банк реконструкції та розвитку підтверджує інтерес до входження в капітал Ощадбанку, повідомляє Інтерфакс.

Під час засідання Національної інвестиційної ради президент ЄБРР Сумма Чакрабарті зазначив, що прийшов час для ЄБРР взяти частку в Ощадбанку. 

«ЄБРР вірить в Україну. Ми інвестували найбільше коштів у вашу країну – 12 млрд євро, більшість інвестицій зроблено в останні роки», – сказав він.

зі свого боку Міністерство фінансів України планує залучити мінорітарні інвестиції міжнародної фінансової організації в Ощадбанк. Зокрема, до кінця 2020 року Мінфін розраховує продати МФО 20% акцій банку, а до кінця 2022-го вивести банк на IPO (initial public offering), під час якого планується розмістити 25% акцій.

4 жовтня 2017 року рада директорів ЄБРР прийняла рішення «Про надання Ощадбанку кредитної лінії» на суму 50 млн євро в межах програми торгового фінансування (TFP).

Передбачається, що робота з Ощадбанком буде включати в себе кілька етапів фінансування та технічного співробітництва протягом періоду до 5 років, починаючи з проекту TFP та пов'язаного з ним технічного співробітництва. Подальші етапи більш широкого співробітництва в межах підготовки до приватизації пов'язані й обумовлені прогресом у вдосконаленні корпоративного управління; комерціалізацією операцій та операційною перебудовою Ощадбанку. 

Проект здійснюється з метою комерціалізації та підготовки Ощадбанку до подальшої приватизації в контексті реформування державних банків.

Більше про стратегію реформування державних банків можна дізнатися в матеріалі Mind «П'ятирічка для держбанків».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло