mind
Литва і Канада стали на бік України в конфлікті з Угорщиною через «мовне» питання

Литва і Канада стали на бік України в конфлікті з Угорщиною через «мовне» питання

Угорщина вже третій раз блокує проведення комісії про співпрацю України з НАТО

Литва і Канада стали на бік України в конфлікті з Угорщиною через «мовне» питання
ПАРЄ
фото DR

Намагання Угорщини заблокувати співпрацю України з НАТО через мовне питання є неприпустимими. Таку позицію висловили делегати Канади та Литви під час суботнього засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві, передає «Укрінформ».

Будапешт повинен по-іншому вирішувати свої проблеми з Києвом, а нинішні дії Угорщини в цьому напрямку є «неприпустимими», зазначили делегати країн.

«Одна з країн Вишеградської групи намагаєтеся використовувати НАТО як інструмент для блокування зустрічі НАТО-Україна. Це неприпустимо, тому прошу наших угорських колег, аби вони сприяли тому, щоб угорський уряд не використовував НАТО як інструмент розв'язування проблем між Україною та Угорщиною»,- зазначила делегат від Литви.

Делегат від Канади натомість зазначив, що відвідував школи в Україні, де навчаються нацменшини, і там поважається право на використання рідної мови, тому інформація про утиски нацменшин за мовною ознакою в Україні, озвучена Угорщиною, не відповідає дійсності.

«Блокування однією країною процесу євроатлантичної інтеграції України для нас виглядає дуже проблематично і дивно з політичної точки зору»,- констатував делегат від Канади.

Представник від Угорщини у відповідь на звинувачення заявив, що новим законом про освіту українська влада «замість зближення із Заходом будує націоналістичну країну». За його словами, цей закон створює багато проблем для угорської меншини у Закарпатті, відтак Угорщина хоче розраховувати на солідарність в цьому питанні з боку Альянсу.

Міністр МЗС Польщі Яцек Чапутович назвав це питання «суперечкою у колі сімʼї» і висловив сподівання, що найближчим часом проблему буде вивчено і запропоновано рішення.

«Можливо, доцільно було б долучити третю сторону, яка допоможе, наприклад, генсека НАТО. Думаю, він має певні інструменти, аби вирішити цю проблему»,- констатував Чапутович.

Як повідомлялося, Угорщина як член Парламентської асамблеї вже втретє блокує проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензію до мовної статті українського закону про освіту.

Нагадаємо, президент України підписав скандальний закон про освіту. Ключовим у законі є мовна стаття, яка виводить на перший план українську мову, а російську «відштовхує» до нацменшин.

Угорський парламент одноголосно засудив український закон про освіту. Депутати вважають, що закон порушить права закарпатських угорців на навчання рідною мовою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті