За І квартал 2018 капітінвестиції зросли на 37%

За І квартал 2018 капітінвестиції зросли на 37%

Головним джерелом фінансування залишаються власні кошти підприємств і організацій

За І квартал 2018 капітінвестиції зросли на 37%
фото Shutterstock

У порівнянні з першим кварталом минулого року, капітальні інвестиції в Україні в січні-березні зросли на 37,4%, повідомляє Державна служба статистики. 

У І кварталі 2018 року підприємствами та організаціями освоєно 89 млрд грн капітальних інвестицій. У регіональному розрізі найбільше збільшення капінвестицій у поірвнянні з аналогічним періодом зафіксовано в Донецькій на 232,7%, Чернігівській – 200,7%, у Рівненській – 153%.

При тому у загальному співвідношенні найбільше капітальних інвестицій було освоєно в Києві (37,7% від усіх інвестицій в Україні).  9,3% зафіксовано в Дніпропетровсьій області та 6,1 – у Київській області. Найменший відсоток використаних капітальних інвестицій – 0,4% – на Чернігівщині та Луганщині.

У галузевому розрізі найбільше зростання капінвестицій в І кварталі зафіксовано на підприємствах поштової та кур'єрської діяльності – в 15 разів. У грошовому еквіваленті це склало лише 83,7 млн. У сфері авіаційного транспорту, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, капітінвестиції зросли майже в чотири рази, протягом перших 3 місяців така сума склала  508,6 млн грн, а в галузі інформації та комунікації капітінвестиції зросли утричі, у січні-березні така сума склала 7876 млн грн.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 76,2% загального обсягу.

Відомство уточнює, що дані наводяться без урахування тимчасово окупованого Росією Криму та частини Донбасу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Капінвестиції в Україні виросли на 22,1% за минулий рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло