mind
Волкер: на Донбасі «гаряча війна», відповідальність за неї та ключі до завершення конфлікту у РФ

Волкер: на Донбасі «гаряча війна», відповідальність за неї та ключі до завершення конфлікту у РФ

За його словами, на минулому тижні було зафіксовано 7 000 порушень перемир’я

Волкер: на Донбасі «гаряча війна», відповідальність за неї та ключі до завершення конфлікту у РФ
Спецпредставник США Курт Волкер
фото Facebook U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що на Донбасі конфлікт перейшов в активну фазу – «гарячу війну». Відповідальність за це лежить на Росії, так само як і ключі до вирішення конфлікту. Про це повідомляє Крим.Реалії.

«Це все ще дуже гаряча війна. Минулого тижня фактично був рекорд за кількістю порушень перемир’я. За підрахунками ОБСЄ – сім тисяч за тиждень, це доволі значна кількість». – сказав Волкер.

Його також турбує, що українське питання поступово сходить «з перших шпальт світових газет».

«Нема тут ніякої двозначності. Сили (які протистоять Україні – ред..) знаходяться під прямим командуванням і контролем Росії. І два політичних утворення («ДНР», «ЛНР» – ред.) повністю утримуються РОФ з того часу, як вони були утворені, включно із фінансуванням. Відповідно, Росія несе пряму відповідальність за цей конфлікт», – пояснив спецпредставник.

Волкер у своїх виступах неодноразово підкреслює гуманітарні страждання мирного населення. Цього разу він говорив про зруйнування інфраструктури – електро -, водо-, теплопостачання, зв’язку, доріг, проблем в пересуванні людей. Ще однією проблемою став спалах туберкульозу. В регіоні стоять залитими шахти, які використовувались для захоронення ядерних відходів. Якщо радіоактивне зараження потрать в підземні води, то може спричинити екологічне лихо.

Нагадаємо: раніше Курт Волкер заявив, що миротворці ООН повинні замінити російських військових на Донбасі. А якщо президент Путін хоче покращити відносини з ЄС, йому слід почати діяти для врегулювання конфлікту на сході України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті