Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Азербайджан запустив Південний газовий коридор для поставок газу в Європу

Азербайджан запустив Південний газовий коридор для поставок газу в Європу

США оголосили, що це важливий крок, який допоможе позбутися залежності від Росії

Азербайджан запустив Південний газовий коридор для поставок газу в Європу
фото Shutterstock

Сьогодні в Азербайджані відбулася офіційна церемонія відкриття Південного газового коридору (ПГК), що передбачає створення інфраструктури для поставок азербайджанського газу в Європу, повідомляє inform.kz.

Очікується, що поставки азербайджанського газу в Європу почнуться у 2020 році обсягом 10 млрд куб.м, ще 6 млрд куб. м буде постачатися в західні регіони Туреччини.

Вартість проекту оцінюється більш ніж у $40 млрд.

Церемонія запуску ПГК відбулася на Сангачальському терміналі, таким чином, почалося заповнення Трансанатолійського газопроводу (TANAP) в ПГК.

«США підтримують реалізацію ПГК, – заявила представник Держдепу Сандра Оуткерк у Баку на церемонії запуску Південного газового коридору. – Ми вітаємо всі країни і компанії, які задіяні в цьому проекті. Реалізація ПГК сприяє встановленню стабільності в регіоні і диверсифікації поставок енергоресурсів».

За інформацією агентства, вона також зазначила, що президент США Дональд Трамп рішуче підтримує реалізацію даного проекту.

Основні компоненти проекту – це стадія-2 проекту Шах-Деніз, розширення Південно-Кавказької трубопровідної магістралі Баку – Грузія – кордон з Туреччиною, будівництво Трансанатолійського газопроводу (TANAP) від східного до західного кордону Туреччини, а також будівництво Трансадріатичного газопроводу (TAP), який з'єднує Грецію, Албанію і Адріатичне море на півдні Італії.

Раніше ми повідомляли, що Трансанатолійський трубопровід (TANAP) буде введено в експлуатацію 12 червня цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті